implantologia

Implanty zębów na długie lata

Z kliniki stomatologicznej Materna Dental z pewnością wyjdziesz odmieniony i zadowolony. Niezależnie od zakresu leczenia, będziesz otoczony profesjonalną opieką zespołu implantologicznego, czując się przy tym komfortowo i bezpiecznie. Naszym celem jest Twój perfekcyjny uśmiech i satysfakcja, ponieważ stomatologia to nie tylko nasza praca, ale przede wszystkim pasja i misja.

Jeśli potrzebne Ci są implanty zębów, Materna Dental w Poznaniu to najlepsze miejsce, by je wykonać.

Korzyści dla Pacjenta

  • Odzyskasz zdrowy i piękny uśmiech

W miejscu korzenia utraconego zęba wstawimy niewielką tytanową śrubę, która zrośnie się z kością. Dzięki temu implanty będą wyglądać jak Twoje naturalne zęby. Stosujemy implanty zębów, z których będziesz komfortowo korzystać przez długie lata!

  • Całe leczenie bezpieczne i komfortowe

Podczas zabiegu będziesz czuł się spokojny i rozluźniony dzięki znieczuleniu, które dobierzemy pod kątem Twoich indywidualnych preferencji. Może to być na przykład nowoczesne, bezbolesne znieczulenie komputerowe. Wykonywana w naszej placówce w Poznaniu implantologia to zabieg stuprocentowo bezpieczny. Nie wierzysz? Przekonaj się sam!

  • Jesteś pod stałą opieką specjalistów

Na czele zespołu odpowiedzialnego za implantologię w klinice stomatologicznej Materna Dental stoi  doktor Tomasz Materna. Jego szerokie kompetencje, pasja i zaangażowanie zjednały mu liczne grono zadowolonych pacjentów. W czasie swojej praktyki wstawił już kilkaset implantów.

  • Gwarancja najwyższej jakości

Na jakość implantów składa się wiele czynników –  wielokrotnie testowany materiał, nowoczesna i całkowicie bezpieczna metoda wstawiania oraz specjalistyczne kwalifikacje naszych doświadczonych lekarzy. Będziemy też stale monitorować uzyskane rezultaty, co daje Ci gwarancję długotrwałego efektu. Gwarantujemy, że nasze implanty zębowe wykonane są z najlepszych dostępnych na rynku materiałów.

Implanty zębowe w naszej klinice

implanty zębowe - klinika stomatologiczna poznań materna dental

W ostatnich latach doszło do przełomów w stomatologii w kwestii uzupełniania braków w uzębieniu. Implantologia to nowoczesna metoda uzupełniania ubytków. Jest ona doskonałym rozwiązaniem dla osób, które z różnych względów zmagają się z problemem utraty swoich naturalnych zębów. Implantologia daje szansę na odzyskanie zdrowego i pięknego uśmiechu.

Zabieg implantologiczny polega na wszczepieniu niewielkiego implantu w korzeń utraconego zęba. Implanty to niewielkie, kilkumilimetrowe stożki, najczęściej wykonywane z czystego tytanu. Stosowanie tego materiału spowodowane jest jego szczególnymi właściwościami, takimi jak wyjątkowa trwałość oraz biokompatybilność z ludzkim organizmem. Wszczepienie implantów jest całkowicie bezpieczne dla zdrowia.

Implanty nie powodują żadnych podrażnień i nie są uznawane przez organizm człowieka za ciało obce. Umieszczane są one bezpośrednio w kości, co w konsekwencji daje podstawę do dalszego leczenia, np. dla umieszczenia uzupełnień protetycznych typu korony, mosty czy protezy. Stosowanie implantów sprawdza się zarówno w przypadku jednego lub kilku ubytków.

Warto zaznaczyć, że zabiegi implantologiczne stosowane są nie tylko ze względów estetycznych, ale także aby zapobiec chorobom przyzębia i utracie kolejnych zębów. Samo wszczepienie implantu przebiega w znieczuleniu miejscowym i trwa zaledwie kilkanaście minut. Najpierw jednak chirurg stomatolog musi dokonać analizy stanu uzębienia i tkanki kostnej. Najczęściej wykorzystywaną metodą do przeprowadzenia takiej weryfikacji są badania panoramiczne lub badanie na tomografie komputerowym. W klinice stomatologicznej Materna Dental wszystkie te badania wykonujemy na miejscu. Wykorzystujemy do tego najnowocześniejszą technologię tomografu Carestream CBCT i pantomografu CS 8100 3D, o którym można przeczytać tutaj. Zdjęcia są dokładnie przez nas analizowane, a brak przeciwwskazań oznacza możliwość wstawienia implantu. Czas rekonwalescencji po jego umieszczeniu trwa od 8 do 24 tygodni i jest potrzebny w celu zrośnięcia się implantu z tkanką dziąsła. Po tym czasie następuje mocowanie uzupełnienia protetycznego, które jest idealnie dopasowane kształtem i kolorem do pozostałego uzębienia.

W klinice stomatologicznej Materna Dental wykorzystujemy implanty najwyższej klasy. Szwajcarski producent SGS Dental i jego Swiss Implant Systems jest spełnieniem wszelkich najwyższych standardów jakościowych. Każdy implant od SGS Dental jest sprawdzany bardzo precyzyjną potrójną kontrolą jakości, dzięki czemu z łatwością uzyskały certyfikację ISO.

Wszczepienie implantów w Poznaniu

Implanty stosowane w Klinice stomatologicznej Materna Dental wykonane są z najwyższej jakości biokompatybilnego materiału – stopu tytanu ze specjalnym pokryciem. Zabieg przeprowadzany jest przez doświadczonych specjalistów z zakresu implantologii. Opierając się na nowoczesnych metodach, nasz zespół jest w stanie odtworzyć zęby w miejscu, w którym ubytek powstał wiele lat wcześniej. Jeśli jesteś już przekonany, że potrzebna jest Ci implantologia, Poznań stanowi najlepszy wybór – to właśnie tutaj znajduje się nasza klinika.

Popularność implantologii zwiększa się z roku na rok, a głównym tego powodem jest niewielka inwazyjność zabiegu i możliwość uzyskania spektakularnych efektów. Odpowiednio zaplanowany proces leczenia pozwoli w szybki i skuteczny sposób doprowadzić do całkowitego wygojenia. Wszczepienie implantów nie tylko poprawia jakość życia, ale również zapewnia piękny i zdrowy uśmiech, co dodatkowo zwiększa komfort psychiczny, a co za tym idzie – pewność siebie. Wykonaj implanty zębowe w naszej klinice! Z pewnością nie będziesz żałował!

Swiss Implant Systems

Zastosowanie jednego implantu
swiss implant systems - zastosowanie jednego implantu - 1 - klinika stomatologiczna poznań materna dental
swiss implant systems - zastosowanie jednego implantu - 2 - klinika stomatologiczna poznań materna dental
swiss implant systems - zastosowanie jednego implantu - 3 - klinika stomatologiczna poznań materna dental
swiss implant systems - zastosowanie jednego implantu - 4 - klinika stomatologiczna poznań materna dental
Zastosowanie wielu implantów
swiss implant systems - zastosowanie wielu implantów - 1 - klinika stomatologiczna poznań materna dental
swiss implant systems - zastosowanie wielu implantów - 2 - klinika stomatologiczna poznań materna dental
swiss implant systems - zastosowanie wielu implantów - 3 - klinika stomatologiczna poznań materna dental
swiss implant systems - zastosowanie wielu implantów - 4 - klinika stomatologiczna poznań materna dental

Bicon

Jakość ma znaczenie – implanty stomatologiczne Bicon

W niektórych przypadkach sięgamy po rozwiazania od Bicon. Model Plateau to krótkie implanty o unikalnym kształcie:
– więcej powierzchni do integracji z kością,
– większa dynamika integracji z kością,
– dojrzała kość wokół implantu,
– efektywniejszy rozkład sił żucia na otaczającą implant kość,
– brak zaniku kości wyrostka zębodołowego w czasie,
– przyrost kości wyrostka zębodołowego w czasie po obciążeniu funkcjonalnym implantu,
– „bakterioodporne” połączenie łącznika z implantem – bez mikroruchów, pompy bakteryjnej,
– możliwość pozycjonowania łącznika w implancie 360°,
– „platform switching”.

implanty stomatologiczne bicon - klinika stomatologiczna poznań materna dental
Zalety systemu Bicon:

– ograniczenie rozległości zabiegu,
– ograniczenie wskazań do augmentacji tkanki kostnej,
– poszerzenie wskazań do implantacji,
– krótszy czas leczenia,
– atraumatyczne techniki zabiegowe,
– mniejsze odczyny po zabiegu chirurgicznym,
– ograniczenie ryzyka powikłań,
– minimalizacja kosztów,
– doskonałe efekty funkcjonalne i kosmetyczne.

FAQ – najczęściej zadawane pytania

Czy są chorobowe przeciwwskazania dla implantów?

Właściwie nie. Jeżeli chorujesz na takie schorzenia jak: choroba układu krążenia, uszkodzenie nerki lub jeśli posiadasz tendencje do krwotoków czy masz uszkodzony system immunologiczny, powinieneś zawsze powiedzieć o tym swojemu lekarzowi. W niektórych przypadkach efekty uboczne działania leków mogą wpływać na proces gojenia, dlatego też już podczas pierwszej konsultacji lekarz powinien być poinformowany o wszystkich regularnie przyjmowanych przez Ciebie lekach. Dzięki temu przedstawi Ci informacje na temat wszystkich możliwych opcji leczenia i pomoże podjąć właściwą decyzję.

Czy cukrzyca jest przeszkodą dla implantów?

Nie, jednak Twoja choroba musi być dokładnie kontrolowana. Niekontrolowana lub nieleczona cukrzyca może z przyczyn metabolicznych niekorzystnie wpływać na proces gojenia. W razie jakichkolwiek wątpliwości z pewnością skonsultujemy się z Twoim lekarzem diabetologiem.

Czy mogę być uczulony na implanty?

Na rynku od ponad 40 lat są dostępne implanty. Przez ten czas nie zarejestrowano żadnego przypadku uczulenia na tytanowe implanty. Tytan nie posiada żadnych składników mogących wywołać alergię i jest całkowicie neutralny w organizmie. Z materiałów używanych na korony i mosty największą zgodność z organizmem wykazują materiały ceramiczne. Ryzyko wystąpienia alergii zmienia się jednak w przypadku metali i plastiku. Podczas konsultacji lekarz specjalista z pewnością doradzi jaki materiał jest dla Ciebie najlepszy.

Czy mogę przystąpić do wykonania rezonansu magnetycznego mając implanty?

Tak. Implanty są wykonane z tytanu, który jest paramagnetykiem – jest to metal słabo przyciągany przez magnes. W związku z tym implanty nie stanowią przeciwwskazania do badania za pomocą rezonansu magnetycznego. Należy jednak pamiętać w takim przypadku, żeby również elementy protetyczne umieszczone na implantach były wykonane z użyciem tytanu lub ceramiki.

Czy implanty mogą różnić się jakością?

Oczywiście. Podobnie jak w przypadku innych produktów wyróżniamy bardzo wysokiej jakości implanty i modele niższej jakości. Istnieją na przykład różnice w kształcie implantów, a w szczególności w rodzaju powierzchni. Podczas wizyty konsultacyjnej w naszej Klinice dowiesz się więcej na temat właściwości implantów, których używamy oraz na temat doświadczeń i obserwacji. Używamy najnowocześniejszych implantów szwajcarskiej firmy SGS Dental – Dental Implant System.

Potrzebuję kilku implantów, przy okazji chcę mieć bielsze zęby i atrakcyjniejszy uśmiech. Mogę to osiągnąć?

Podczas pierwszej konsultacji sprawdzimy dokładnie stan Twoich zębów. Zaproponujemy wówczas plan skutecznego leczenia i pokażemy jak mogą wyglądać Twoje nowe zęby z wykorzystaniem Digital Smile Design – cyfrowego projektowania uśmiechu. Znajdziemy dla Ciebie odpowiednie rozwiązanie dla każdego praktycznie problemu.

Implant zęba – czy jego wszczepienie może nastąpić w jeden dzień?

Zgadza się. Podczas jednej wizyty można u jednego pacjenta wprowadzić wiele implantów. Cały zabieg jest przeprowadzony sprawnie i bezboleśnie.

Czy po zabiegu będę odczuwać ból?

W pierwszych kilku dniach po zabiegu dziąsła mogą być bardziej wrażliwe, ale nie będą już krwawić. Przez krótki czas, nieprzyjemne uczucie może powodować jedynie lekka opuchlizna policzka. Jednak większość pacjentów nie potrzebuje następnego dnia nawet środka przeciwbólowego i może wrócić do normalnego życia. Jest to oczywiście zależne od indywidualnych skłonności i rozległości zabiegu.

Jak wygląda higiena jamy ustnej z implantami?

O higienę jamy ustnej z implantami należy dbać tak samo, jak w przypadku swoich naturalnych zębów. Podczas czyszczenia należy zwrócić szczególną uwagę na okolice pomiędzy zębami a dziąsłem. Obszary te są kolonizowane przez bakterie, które atakując dziąsła po pewnym czasie mogą również zaatakować kość wokół implantu. Można temu zapobiec używając nici dentystycznej, małych szczoteczek czyszczących przestrzenie między zębami lub irygatora. Dodatkowo, w regularnych odstępach czasu – co 3-6 miesięcy należy zgłaszać się na wizyty kontrolne i profesjonalne oczyszczanie zębów. Pozwoli to na usunięcie osadu nazębnego i Twoje zęby będą znów wyglądać jak nowe. Prawidłowa higiena pozwoli cieszyć się wszczepionym implantem przez wiele lat.

Materna DENTAL

nowoczesna klinika stomatologiczna