Leczenie bruksizmu

Jeśli podejrzewasz, że możesz przez sen zgrzytać zębami lub mocno zaciskać szczęki to powinieneś niezwłocznie odwiedzić naszą klinikę. Prawdopodobnie borykasz się z bruksizmem przez co Twoje zęby mogą szybko ulegać rozmaitym uszkodzeniom. Zatrzymamy niszczenie Twoich zębów poprzez skuteczną walkę z bruksizmem i sprawimy, że Twój uśmiech z powrotem wróci na właściwe miejsce.

Dlaczego warto?

  • Pozbędziesz się bruksizmu na dobre

Doskonale wiemy czym jest bruksizm i wiemy jak się go pozbyć. Zaufaj naszym specjalistom i zaplanuj z nami cały proces leczenia. Umów się na wizytę i pożegnaj to schorzenie raz na zawsze.

  • Zapomnisz o zgrzytaniu zębami

Nie pozwól by bruksizm dłużej niszczył Twoje zęby i jak najszybciej zatrzymaj ten proces. Trafne wskazane przyczyny, odpowiedni plan leczenia i wdrożenie go w życie sprawią, że zgrzytanie zębami pozostanie jedynie w sferze wspomnień.

  • Ciesz się pełnią życia po leczeniu

Poddając się nawet najbardziej skomplikowanemu leczeniu w klinice Materna Dental, bardzo szybko zapomnisz o bólu i wreszcie będziesz mógł żyć pełnią życia. Wykorzystujemy nowoczesne metody i narzędzia, które ograniczają ingerencję w tkanki i sprawiają, że wszelka regeneracja po zabiegach jest skrócona do minimum.

  • Komfortowe i przyjemne wizyty

Wygodne fotele (unity) sprawią, że przez cały zabieg będziesz czuć się komfortowo. W zależności od Twoich preferencji znieczulimy Cię miejscowo poprzez nowoczesne, bezbolesne znieczulenie komputerowe lub zaproponujemy sedację wziewną gazem rozweselającym. Czekamy na Ciebie w nowoczesnych i klimatyzowanych gabinetach.

Bruksizm

Bruksizmem określa się schorzenie, które polega na nieświadomym zaciskaniu szczęk lub zgrzytaniu zębami. Obie te kwestie prowadzą do regularnego ścierania szkliwa. Nie leczony bruksizm może prowadzić do nawracających bólów głowy, karku, pleców, stawów, a nawet oczu. Bardzo często konieczne staje się dentystyczne leczenie bruksizmu. Nasza klinika w Poznaniu stanowi najlepsze miejsce do przeprowadzenia specjalistycznej terapii.

Jak rozpoznać?

Bruksizm najczęściej powstaje na skutek przeciążenia emocjonalnego, podczas którego dochodzi do nadmiernego napięcia mięśni żuchwy. W takiej sytuacji, mimo prawidłowej budowy anatomicznej, mięśnie te stają się zbyt napięte. Zwiastunem tego schorzenia są nadmierne bóle głowy i twarzy, nadwrażliwość zębów, a także uczucie ciągłego szumu w uszach. Niekontrolowane zaciskanie zębów może prowadzić do ścierania powierzchni zębów, a w konsekwencji do ich rozchwiania i wypadania. U osób dotkniętych bruksizmem można zauważyć mocno rozbudowane mięśnie żwaczy, przez co twarz wygląda na bardziej kwadratową. 

Przyczyna występowania

Za największą przyczynę bruksizmu uważa się stres. Najczęściej odpowiadają za to kumulujące się emocje, a organizm pozbywa się ich w trakcie snu, za pomocą zgrzytania. Bruksizm może również być wywołany niedoborem magnezu, ale odpowiednia suplementacja pozwoli poprawić taki stan rzeczy. Warto jak najszybciej podjąć leczenie bruksizmu, ponieważ uszkodzone szkliwo zębów sprawia, że są one bardziej podatne na nadwrażliwość i próchnicę. 

Do czego prowadzi bruksizm?

U osób, które zmagają się z bruksizmem dochodzi do zmian w obrębie szczęki i żuchwy. Niestety oznacza to, że mogą pojawić się stany zapalne w okolicy zębów i dziąseł, a ostatecznie nawet utrata zębów. Oprócz tego, osoby zmagające się z bruksizmem, narażone są na rozwój ogólnoustrojowego zakażenia, sepsy lub wstrząsu septycznego. Należy dodać, że bruksizm wiąże się także z powstaniem zmian zapalnych w stawach żuchwowo-skroniowych, co w konsekwencji prowadzi do ich zwyrodnienia i destrukcji. W związku z tym mogą pojawić się zaburzenia, związane z przyjmowaniem pokarmów. Warto bardzo wcześnie zdecydować się na leczenie bruksizmu. Zniwelujesz tę dolegliwość w naszej klinice.

Leczenie bruksizmu

Po przeprowadzonej diagnozie planowane jest szczegółowe leczenie. Terapia bruksizmu polega przede wszystkim na zastosowaniu szyn protruzyjnych, które pacjent stosuje na noc. Ich zadaniem jest zahamowanie procesu zgrzytania zębów. Z tego względu, że bruksizm często wynika ze stresu, warto rozpocząć równocześnie terapię relaksacyjną. Bardzo pomocne będą herbaty ziołowe oraz uprawianie sportów takich jak joga czy bieganie. Gdy schorzenie zostanie znacząco ograniczone lub całkowicie wyeliminowane wówczas możemy iść o krok dalej. Wykorzystując technologię CAD/CAM zaprojektujemy i stworzymy korony porcelanowe, które przywrócą cudowny uśmiech na Twojej twarzy. Zdecyduj się na wczesne leczenie bruksizmu, kontaktując się z naszą kliniką w Poznaniu.

bruksizm - klinika stomatologiczna poznań materna dental

Zęby zniszczone przez bruksizm

Materna DENTAL

nowoczesna klinika stomatologiczna