Poznaj urządzenia, na których pracujemy

WYPOSAŻENIE

Używamy wyłącznie najwyższej klasy urządzeń. Tomograf CBCT i pantomograf, skaner wewnątrzustny Carestream CS 3600, sedacja wziewna Tecno Gaz, znieczulenie komputerowe The Wand, wygodne i wielofunkcyjne unity Planmeca i Stern-Weber – to wyznaczniki jakości, których używamy na co dzień podczas zabiegów.

TECHNOLOGIA

To co jeszcze kilka lat temu było niemożliwe dziś jest na wyciągnięcie ręki. Wszystko to jest możliwe dzięki postępowi i nowoczesnej technologii. Nasz zespół w pełni wykorzystuje moc nowatorskiego sprzętu i pionierskiego oprogramowania, aby projektować i tworzyć piękne uśmiechy. Dla nas nie ma rzeczy niemożliwych!

Tomograf CBCT i pantomograf – CS 8100 3D

Jeden z najlepszych dostępnych na rynku tomografów stomatologicznych. Ten wielofunkcyjny system jest niezastąpiony w stomatologii ogólnej, periodoncji, endodoncji i pozostałych specjalizacjach.

Nie musisz czekać na wyniki – trójwymiarowe obrazowanie jest dostępne natychmiast, obraz tworzy się w czasie rzeczywistym – podczas badania.

Urządzenie zapewnia najwyższą jakość uzyskiwanych obrazów, które mogą być tworzone z wykorzystaniem kilkunastu różnych pól obrazowania. Oznacza to, że podczas badania można bardzo precyzyjnie zobrazować wszystkie tkanki organizmu.

Rozwiązanie to pozwala lekarzowi na szybkie postawienie jednoznacznej diagnozy oraz natychmiastowe wdrożenie odpowiednich metod leczenia.

Zobacz jak działa:

Zdjęcia rentgenowskie – aparat RTG CS 2100

Urządzenie to wykorzystuje zaawansowaną technologię by zmaksymalizować promieniowanie użyteczne kosztem zmniejszenia promieniowania szkodliwego. Dostarczając do 25% mniejszą dawkę promieniowania, niż standardowy aparat rentgenowski, aparat CS 2100 zapewnia bezpieczeństwo osobom znajdującym się w pomieszczeniu podczas wykonywania zdjęcia.

Rentgen ten umożliwia wykonywanie zdjęć:
– punktowych,
– zgryzowych,
– zgryzowo-skrzydłowych
w dowolnej technice.

Radjowizjograf – RVG 5200

Urządzenie to służy do wykonywania punktowych – precyzyjnych zdjęć rentgenowskich. Dzięki swojej dokładności pozwala na zdiagnozowanie struktury kostnej, tkanki miękkiej, zębów stałych, zębów mlecznych, zębów uszkodzonych, zmiany chorobowe jak również efekty leczenia kanałowego. Radiowizjograf RVG 5200 wykorzystuje zaawansowaną technologię by zmaksymalizować promieniowanie użyteczne kosztem zmniejszenia promieniowania szkodliwego. Dostarczając do 25% mniejszą dawkę promieniowania, niż standardowy aparat rentgenowski, aparat CS 2100 zapewnia bezpieczeństwo osobom znajdującym się w pomieszczeniu podczas wykonywania zdjęcia.

Skaner wewnątrzustny – CS 3600 3D

Skaner wewnątrzustny Carestream 3600 tworzy w czasie rzeczywistym dokładne i kolorowe modele 3D, dzięki którym natychmiast widać kompletny obraz stanu uzębienia. Technologia ta jest trzecią rewolucją w diagnostyce ortodontycznej i pozwala całkowicie wyeliminować wyciski i modele gipsowe.  Materiał diagnostyczny jest w pełni gotowy do analizy po skończeniu procesu skanowania.

Proces skanowania może być w dowolnym momencie przerwany, a po chwili można swobodnie do niego wrócić. Pacjenci mogą na własne oczy zobaczyć swoje uzębienie w jakości Full HD, dzięki czemu proces leczenia staje się bardziej komfortowy.

Podczas jednej wizyty pacjent uzyska skan i model co idzie w parze z oszczędnością czasu i uniknięciem zbędnych kosztów. Kolorowe obrazowanie 3D pozwala stomatologom łatwo wyznaczyć granice preparacji i określić różnice między naturalną strukturą zęba i uzupełnieniem. Dzięki temu planowane uzupełnienie będzie jeszcze bardziej precyzyjne.

Do głównych zalet skanowania wewnątrzustnego należą:

– łatwe i szybkie skanowanie obu łuków wraz z rejestracją zgryzu,
pozyskanie obrazu cyfrowego w ułamku sekundy,
– tworzenie precyzyjnych modeli 3D w rozdzielczości Full HD,
– oszczędność czasu, pieniędzy i miejsca – modele cyfrowe eliminują konieczność archiwizacji modeli gipsowych,
modele cyfrowe mogą być oglądane z każdej strony, co usprawnia diagnostykę i konsultację,
– jeśli w przyszłości z przyczyn losowych doznamy poważnego urazu zębów, to posiadając cyfrowy model 3D będziemy mogli w dowolnym czasie idealnie odbudować nasze uzębienie z najdoskonalszą dokładnością,

Sedacja wziewna – Tecno-Gaz

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że wiele osób denerwuje się przed wizytą u stomatologa, zatem komfort psychiczny pacjentów jest dla nas szczególnie ważny. Jako jedna z nielicznych klinik w Poznaniu posiadamy urządzenie do sedacji wziewnej – dawkowania tzw. gazu rozweselającego, dzięki któremu szubko odczuje się odprężenie i wyciszenie.

Stosujemy urządzenie marki Tecno-Gas, do jego głównych właściwości należą:
– działa uspokajająco i rozluźniająco,
– działa przeciwbólowo przy znikomym działaniu nasennym,
– podtlenek azotu nie otępia pacjenta.

Dostępne w klinice Materna Dental urządzenie do sedacji wziewnej jest obecnie najbardziej zaawansowanym na rynku produktem najwyższej klasy. Więcej informacji na temat Sedacji wziewnej prezentujemy tutaj.

Znieczulenie komputerowe – The Wand

The Wand to sterowany komputerowo, rewolucyjny system bezbolesnego podawania znieczuleń miejscowych wykorzystywany w nowoczesnej stomatologii. Aparat ten w czasie rzeczywistym kontroluje prędkość i miejsce podania środka znieczulającego.

Dzięki działaniu The Wand wizyta dla pacjenta jest mniej stresująca i bardziej przyjazna, leczenie jest bardziej komfortowe i najczęściej bezbolesne. Jest to system bezstrzykawkowy dedykowany dla osób z niskim progiem bólu i najmłodszych pacjentów, jednakże może z niego skorzystać każdy pacjent.

Więcej informacji na temat znieczulenia komputerowego prezentujemy tutaj.

Unity – Planmeca / Stern-Weber

Wygodny, stabilny i wielofunkcyjny unit stomatologiczny to podstawa komfortu wykonywania każdego zabiegu. Fotele Pacjenta wyposażone są w specjalną piankę dopasowującą się do ciała i zapamiętującą kształt.

Unity składają się z kilku stref, a najważniejsze z nich to:
– fotel Pacjenta,
– panel lekarza,
– panel asystenta,
– blok spluwaczki.

Fotel można ustawiać w dowolnej pozycji, tak aby było możliwe swobodne wykonywanie zabiegu oraz aby Pacjent czuł się komfortowo.

Sprawdź pozostałe informacje na nasz temat:

Płatności kartą

Szybkie terminy
Parking na posesji
Klimatyzacja
Dla niepełnosprawnych
Blisko do przystanku