Korony LAVA 

ZMIENIAJĄC TWÓJ UŚMIECH, ZMIENIAMY TWOJE ŻYCIE!

Od śnieżnobiałego, perfekcyjnego uśmiechu dzielą Cię zaledwie trzy kroki. LAVA Inspiration by Materna to korony lAVA wykonywane cyfrowo przy użyciu najnowszych technologii. Zapoznaj się z poniższymi informacjami, przyjdź na wizytę konsultacyjną do naszej kliniki stomatologicznej w Poznaniu i ciesz się nowym, hollywoodzkim uśmiechem każdego dnia!

„Obecnie dzięki zaawansowanym narzędziom takim jak np. pantomograf, skaner wewnątrzustny, DSD i światowej klasy materiałom mamy praktycznie nieograniczone możliwości w stomatologii estetycznej. Wykorzystujemy je każdego dnia w naszej klinice przeprowadzając setki zabiegów, a efekty są niesamowite i po prostu zapierają dech w piersiach. Na szczególną uwagę zasługują Korony LAVA, dzięki którym praktycznie każdy może w krótkim czasie uzyskać piękny uśmiech, a tym samym nowy wygląd i pewność siebie. Uwielbiam dawać moim Pacjentom szczęście i radość, a z zastosowaniem Koron LAVA jest to możliwe! Ich radość i zadowolenie po zabiegu są dla mnie najważniejszą zawodową satysfakcją.”

 

Doktor Tomasz Materna

założyciel kliniki stomatologicznej Materna DENTAL

założyciel kliniki stom. Materna DENTAL

doktor Tomasz Materna - klinika stomatologiczna poznan materna dental

Główne właściwości Koron LAVA

  • biozgodne

  • niedrażniące

  • niealergiczne

  • doskonale wyglądające

  • naturalnie transparentne

  • perfekcyjnie dopasowane

  • wysoka szczelność brzeża

  • mocne, trwałe, wytrzymałe

  • niska przepuszczalność termiczna

właściwości koron lava - klinika stomatologiczna poznan materna dental

W klinice Materna DENTAL stawiamy na najwyższą jakość. Oto Korony LAVA stworzone w laboratorium w Poznaniu przez Mistrza Techniki Dentystycznej z wykorzystaniem najnowocześniejszego sprzętu i najwyższej klasy materiałów.

TRZY KROKI
REALIZACJI

DOWOLNY
KOLOR

15 LAT
GWARANCJI

NOWATORSKA
TECHNOLOGIA

Tylko trzy kroki dzielą Cię od życiowej przemiany

Wykonanie Koron LAVA składa się z trzech prostych kroków przez jakie trzeba przejść, aby latami móc cieszyć się nowym uśmiechem. Dokładna realizacja każdego z nich jest niezbędna i zajmuje kilka godzin. Po szczegóły zapraszamy poniżej:

KROK 1

Na pierwszej wizycie konsultacyjnej wykonujemy na miejscu zdjęcie panoramiczne zębów. Następnie zostaje zdjęty trójwymiarowy obraz całego uzębienia nowoczesnym skanerem wewnątrzustnym. Na podstawie zebranych danych dentysta analizuje, czy zęby są odpowiednio przygotowane czy wymagane jest ich podleczenie. Jeśli wszystko jest w porządku, zdejmujemy wyciski uzębienia obu łuków, które natychmiast trafiają do pracowni. Równolegle rozpoczynamy tworzenie cyfrowego projektu nowego uśmiechu oraz przystępujemy do szlifowania zębów pod korony LAVA. Na koniec, na odpowiednio spiłowane zęby, zostają nałożone tymczasowe korony.

KROK 2

Przygotowanie koron LAVA przez Mistrza Techniki Dentystycznej jest niesłychanie precyzyjną czynnością, a mimo to drugi krok może odbyć się już po kilku dniach od wizyty konsultacyjnej. Następuje tu przymierzenie i wstępne umieszczenie koron LAVA – twój dentysta sprawi, aby były one idealnie dopasowane do spiłowanego zęba oraz reszty uzębienia. W pierwszej kolejności przymierzany jest górny łuk, a następnie dolny.

KROK 3

Ostatni etap to osadzenie koron na wcześniej przygotowanym łuku zębowym. Lekarz dokładnie upewnia się czy wszystko zostało wykonane zgodnie z założeniami i projektem, dokonywane są ewentualne korekty. Czas osadzenia jednego łuku zajmuje około 3h. To wszystko – Pacjent wreszcie może cieszyć się nowym uśmiechem! Prawda, że to proste?

Sprawdź najczęściej zadawane pytania

Praktycznie każdy Pacjent może mieć korony LAVA. Istnieje tylko kilka sytuacji, w których nie zaleca się zakładania koron. Zazwyczaj jest to związane z ciężkim stanem uzębienia, przewlekłymi chorobami lub wrodzonymi wadami genetycznymi. Na wizycie konsultacyjnej, po wykonaniu zdjęcia pantomograficznego i dokładnym przeglądzie zębów, stomatolog prowadzący określi i zdecyduje czy nie ma przeciwwskazań dla koron LAVA. W zdecydowanej większości przypadków decyzja ta jest pozytywna.

Wszystko zależy od obecnego stanu zdrowia uzębienia. Jeżeli zęby są wyleczone i nie ma żadnych powikłań, będziemy w stanie zrealizować korony LAVA w 3 krokach opisanych we wcześniejszej części strony. Jeśli natomiast podczas wizyty kontrolnej okaże się, że zęby wymagają leczenia, musi ono zostać przeprowadzone w pierwszej kolejności. Dopiero po wyleczeniu zębów można przystąpić do realizacji koron LAVA.

Tak. Korony LAVA mogą zostać wykonane w dowolnym kolorze, w tym w najjaśniejszej – „hollywoodzkiej” bieli – jest to kolor BL1.

Koszt jednej korony Lava, niezależnie od ilości wynosi 2900 zł. Cena ta obowiązuje w 2024 roku.

Nie, koszt jednej korony nadal będzie wynosić 2600 zł. Korony LAVA są to najwyższej klasy korony wykonane z najlepszej jakości materiałów. W niższej cenie dostępne są inne rodzaje koron zębowych.

Na tlenek cyrkonu udzielane jest 15 lat gwarancji, a na samą porcelanę 1 rok gwarancji.

Korony LAVA są wykonane z wyjątkowo mocnego, odpornego na urazy materiału. Po założeniu spełniają funkcję zębów i w pewnych przypadkach, tak jak one, mogą ulec uszkodzeniu. Może to się stać z powodu uderzenia w twarz, upadku, zgrzytania zębami lub ugryzienia czegoś twardego. Jeśli korona jest uszkodzona, pęknięta lub złamana, należy ją wymienić na nową. Większość koron wytrzymuje od 10 do 15 lat, zanim będzie wymagała wymiany.

Wszystkie niezbędne czynności i zabiegi wykonamy na miejscu w specjalistycznej klinice stomatologicznej Materna Dental. Zapraszamy na ul. Kościerzyńską 30, 60-446 Poznań

Masz więcej pytań do cyfrowych Koron LAVA?

Chętnie odpowiemy i pomożemy!

Zapraszamy na nasze profile w mediach społecznościowych:

facebook-logo
instagram-logo

Materna DENTAL

nowoczesna klinika stomatologiczna