Piękny uśmiech na lata

Piękny i zdrowy uśmiech jest coraz częściej pożądany w społeczeństwie. Białe i lśniące zęby dają wyższą samoocenę i pewność siebie w każdej sytuacji. Tworząc doskonały uśmiech przywracamy równowagę pomiędzy kształtem i kolorem zębów. Wykorzystując najnowocześniejsze materiały i technologię sprawimy, że przez długie lata będziesz cieszyć się pięknym i naturalnym wyglądem.

Dlaczego warto?

 • Zostaniesz otoczony kompleksową opieką

Twoim uśmiechem w naszej klinice zajmą się wysoko wykwalifikowani specjaliści z wieloletnim doświadczeniem. Dzięki temu masz pewność, że uzyskasz efekt, o jakim marzyłeś, a nowym uśmiechem będziesz cieszyć się przez wiele lat.

 • Lśniący uśmiech uzyskasz w jeden dzień

Przyjdź i przekonaj się, że w naszej klinice odmienimy Twój uśmiech w jeden dzień. Dzięki nowoczesnym metodom wybielania wystarczy jedna wizyta, byś mógł cieszyć się śnieżnobiałymi zębami. Postaw na najskuteczniejsze rozwiązania nowoczesnej stomatologii.

 • Natychmiastowo poprawisz kształt zębów

W ciągu jednej wizyty możesz również rozwiązać problem z ukruszonymi, pękniętymi czy nierównymi zębami. Wykorzystując nowoczesne materiały kompozytowe, w ekspresowym tempie poprawimy estetykę Twojego uśmiechu.

 • Będziesz się cieszyć z długotrwałych efektów

W zabiegach z zakresu stomatologii estetycznej wykorzystujemy najnowocześniejsze metody. Stosujemy m.in. licówki porcelanowe, które nakładane na zęby nadają im pożądanego kształtu i koloru. Ich trwałość określa się na kilkanaście lat.

Wybielanie zębów

Dzięki lampie Beyond efekt po pierwszej wizycie

Białe i piękne zęby to w dzisiejszych czasach niezwykle ceniony atut. Dodają nam uroku i pewności siebie, poprawiają samopoczucie. Mając białe i zdrowe zęby, chętniej i częściej się uśmiechamy, dzięki czemu jesteśmy korzystniej postrzegani przez otoczenie.  Powszechnie wiadomo, że uroda ułatwia kontakty z innymi, a białe zęby są jej istotnym elementem. Dowiedziono że zęby są drugą po oczach częścią twarzy, na którą podświadomie zwracamy uwagę u innych. Z tego względu coraz większym powodzeniem cieszy się wybielanie zębów. Nasza klinika, która znajduje się w Poznaniu, specjalizuje się w tego typu zabiegach.

Współczesna stomatologia estetyczna musi zatem sprostać coraz większym oczekiwaniom pacjentów.  Od systemu wybielającego oczekuje się, aby był przede wszystkim skuteczny, a przy tym bezpieczny, wygodny, stosunkowo niedrogi i aby na efekty nie trzeba było czekać zbyt długo.

wybielanie zębów - lampa beyond - klinika stomatologiczna poznań materna dental
Dowiedz się więcej szczegółów na temat wybielania lampą Beyond, która zrewolucjonizowała stomatologię estetyczną.

Licówki porcelanowe

Duże zainteresowanie licówkami porcelanowymi spowodowane jest tym, iż jest to jedna z lepszych metod, dzięki którym możemy uzyskać piękny i śnieżnobiały uśmiech. To właśnie licówkom, większość gwiazd zawdzięcza idealny uśmiech. Nasza klinika Materna Dental, posiada w swojej ofercie możliwość wykonania licówek porcelanowych, które potrafią skutecznie poprawić uśmiech każdego pacjenta. 

Jeśli nie wiesz, gdzie znaleźć idealne licówki porcelanowe, skorzystaj z usług kliniki Materna Dental w Poznaniu!

Czym są?

Licówki to niewielkie, a przede wszystkim cieniutkie nakładki protetyczne, które przyklejane są do przedniej części zębów. Ich zadaniem jest całkowita zmiana kształtu i koloru zęba. Wykonywane są z trwałych materiałów stomatologicznych, dzięki czemu dają możliwość stworzenia licówki o dowolnej wielkości i dowolnym kształcie. Idealnie dopasowane, pozwalają wprowadzić korektę na pojedynczym zębie, co w konsekwencji daje efekt idealnie równego uzębienia. 

Zastosowanie licówek porcelanowych, umożliwia prawidłowe zamaskowanie występujących nierówności i przebarwień. Ponadto ułatwiają bezinwazyjną zmianę kształtu, koloru i wielkości obecnych zębów. Licówki stosowane są także w celu ukrycia mało estetycznych przestrzeni międzyzębowych. Efekt jaki uzyskujemy dzięki licówkom zdecydowanie poprawia estetykę uśmiechu i pozwala uzyskać idealny wygląd. Popularność licówek wynika także z niewielkiej ingerencji lekarza w tkankę zęba. Dodatkowo, uzyskany efekt możemy zaobserwować w bardzo krótkim czasie. 

Materiał z jakiego wykonywane są licówki sprawia, że są one odporne na czynniki zewnętrzne. W związku z tym bardzo rzadko ulegają uszkodzeniom oraz nie podsiadają skłonności do przebarwień. Ich niebywałą zaletą jest także biokompatybilność z tkankami znajdującymi się w jamie ustnej, dlatego nie powodują podrażnień. Zakładanie licówek porcelanowych odbywa się tylko na przednich zębach. W pozostałych przypadkach stosuje się korony lub formy pośrednie, których zastosowanie wymaga już większej ingerencji, chociażby poprzez konieczność oszlifowania zęba

Zalety

Najważniejszą zaletą licówek jest bardzo duże podobieństwo do naturalnej struktury kostnej. Oznacza to, że ich posiadanie nie jest widoczne, właśnie ze względu na prawidłową integracją z pozostałym uzębieniem. Wysoka jakość użytych materiałów pozwala na perfekcyjne dopasowanie koloru do naturalnego odcienia pozostałych zębów, a także idealne dostosowanie do faktury. Doskonała wręcz spójność licówek porcelanowych z naturalnym zębem wpływa na całkowitą estetykę wykonania i daje wyjątkowy efekt. Ponadto uniemożliwia rozpowszechnianie się w szczelinach bakterii próchniczych. Nie należy zatem lekceważyć korzyści, jakie daje nowoczesna stomatologia estetyczna. Poznań oferuje swoim mieszkańcom szeroki wybór usług w tym zakresie, a jedną z najlepszych klinik jest Materna Dental. 

Przeciwwskazania do noszenia licówek

Każdy zabieg stomatologiczny wiąże się z większa lub mniejszą ingerencją w strukturę zęba. W zależności od stopnia zaawansowania, mogą więc wystąpić pewne przeciwwskazania. Opcji korygowania uśmiechu za pomocą licówek, nie powinno stosować się w przypadku:

 • zbyt cienkiej warstwy szkliwa,
 • występujących chorób dziąseł i przyzębia,
 • zgrzytaniu zębami,
 • leczenia endodontycznego
licówki porcelanowe - klinika stomatologiczna poznań materna dental

Licówki kompozytowe

Problem niedoskonałości zgryzu, dla stomatologii estetycznej, nie stanowi już żadnego problemu Obecnie istnieje wiele metod, które potrafią skutecznie poprawić uśmiech każdego pacjenta. Jednym z takich sposobów są licówki kompozytowe, które stanowią pewien rodzaj nakładek na zęby. Stosowane są najczęściej w celu zamaskowania nieestetycznych przebarwień, korekty kształtu uzębienia, a nawet w przypadku potrzeby odtworzenia ukruszonego zęba. 

Czym są?

Licówki kompozytowe, to skuteczny sposób na szybką poprawę wyglądu swojego uzębienia. Doskonale sprawdzają się w przypadku nierównych, przebarwionych lub martwych zębów. Wykonane są z materiału kompozytowego, który często służy do wypełniania ubytków zębowych. Zastosowanie tego rodzaju materiału sprawia, że uzyskujemy doskonały efekt estetyczny. Idealnie dopasowane kolorystycznie są wręcz niezauważalne dla pozostałych osób. Dodatkowo, licówki wykonane z kompozytów są dość trwałe, a także dają możliwość dopasowania idealnej wersji kolorystycznej. 

Zalety

Do zalet stosowania licówek kompozytowych, niewątpliwie zalicza się niewielka potrzeba preparacji tkanek zębowych. Ich posiadanie zaleca się głównie na zęby żywe, w celu ochrony przed nadmierną wrażliwością. Na plus licówek kompozytowych, działa także krótki czas oczekiwania. Efekt widoczny jest już po pierwszej wizycie, ponieważ ich wykonanie nie wymaga współpracy z technikiem. Dodatkowo zabieg ich wykonania jest zdecydowanie tańszy, niż w przypadku licówek porcelanowych.

Wskazania

Zastosowanie licówek kompozytowych zaleca się w przypadku występujących przebarwień w okolicy korony zęba, które powstało w wyniku martwicy, farmakologii w okresie dziecięcym lub wyraźnych wad w rozwoju szkliwa. Ponadto, stosując licówkę kompozytową mamy możliwość wprowadzenia korekty estetycznej zęba, np. poprzez wydłużenie lub skrócenie korony. W tym przypadku decydują kwestie indywidualne pacjenta. Ten rodzaj licówek stosowany jest także w przypadku złamania siecznego brzegu w przednim zębie, ponieważ jest zdecydowanie bardziej twardszym uzupełnieniem, niż tradycyjne wypełnienie. Ich rola sprawdza się także w przypadku zniwelowania szpary pomiędzy górnymi jedynkami, czyli tzw. diastemy. Z najwyższym profesjonalizmem wykonujemy licówki kompozytowe. Nie czekaj – skontaktuj się z nami!

Przeciwwskazania

Wśród przeciwwskazań do zastosowania licówek kompozytowych najczęściej wymienia się:

 • bruksizm, czyli zgrzytanie zębami,
 • wady zgryzu,
 • nieprawidłowa higiena jamy ustnej,
 • istniejące luki w uzębieniu,
 • zniszczone zęby,
 • zbyt duża ilość wypełnień
Jak dbać o licówki kompozytowe?

W przypadku posiadania licówek kompozytowych bardzo ważna jest dbałość o higienę jamy ustnej. Jakiekolwiek zaniedbania mogą doprowadzić do zbyt szybkiego zużycia się materiału i konieczna będzie ich wymiana. W związku z tym prawidłowa higiena oznacza systematyczne mycie zębów, minimum dwa razy dziennie stosować nić dentystyczną, a także używać płynów do tego przeznaczonych. Odpowiednia higiena jamy ustnej to zdecydowanie dłuższe użytkowanie licówek.

licówki kompozytowe - klinika stomatologiczna poznań materna dental

Usuwanie białych plamek

Występowanie białych przebarwień na zębach jest stosunkowo często spotykanym zjawiskiem. Ta zmiana w barwie uzębienia, to konsekwencja wpływu czynników zewnętrznych lub wewnętrznych. Ich pojawienie się wcale nie oznacza, że muszą zostać na stałe. Stomatologia estetyczna skutecznie sobie z nimi radzi. 

O czym świadczą białe plamki na zębach?

Pojawienie się białych plamek, może świadczyć o tym, że podczas tworzenia się szkliwa doszło do jakiegoś urazu. Kolejnym powodem może być demineralizacja szkliwa. Jej wystąpienie najczęściej można rozpoznać po pojawieniu się białych plamek na pojedynczym zębie. Ponadto, plamki na zębach mogą również świadczyć o zaburzeniach gospodarki hormonalnej, w tym o niedoczynności tarczycy. Zdarza się także, że ich pojawienie się jest symptomem wstępnej fazy próchnicy. Leczenie ortodontyczne również może być konsekwencją wystąpienia białych plamek. Ograniczony dostęp do miejsc pokrytych zamontowanych zamkiem, może pozostawić białe ślady na zębach. 

Jak pozbyć się białych plamek?

Obecnie skuteczną metodą na pozbycie się nieestetycznych, białych śladów jest metoda infiltracji. Pozwala ona na szybkie uzyskanie równomiernego kolorytu na powierzchni zęba, bez konieczności borowania. Metoda infiltracji nie ingeruje w ząb, a w dodatku jest  najbardziej estetyczna ze wszystkich. Leczenie za pomocą infiltracji polega na uprzednim oczyszczeniu i wypolerowaniu powierzchni szkliwa, która w następstwie zostaje pokryta specjalnym płynem ICON etch. Po spłukaniu i osuszeniu powierzchni zęba, następuje etap nałożenia preparatu ICON, który po precyzyjnym przeniknięciu w strukturę szkliwa, rozpoczyna proces likwidacji białych plamek. Ostatnim elementem jest proces naświetlania lampą polaryzacyjną i polerowanie. 

Zalety usuwania białych plamek metodą infiltracji

To, co chyba najważniejsze w procesie każdego leczenia to fakt, aby było ono jak najmniej bolesne. Stosowanie metody infiltracji jest całkowicie bezbolesnym zabiegiem. Pacjent nie odczuwa żadnego bólu, ponieważ metoda ta jest zupełnie bezinwazyjna. Oznacza to, że struktura zęba nie jest w żaden sposób naruszana wiertłem. Dodatkowo, ten nowoczesny sposób pozwala na całkowite pozbycie się białych plamek. 

W przypadku występowania białych plamek o dość dużym stopniu zaawansowania, wymagane jest kilkukrotne powtórzenie zabiegu, w celu maksymalnego zniwelowania występujących przebarwień. Metoda infiltracji nie powoduje uszkodzeń szkliwa. Preparat ICON, który wnika w mikropory i nierówności szkliwa, odpowiada za zwiększenie jego szczelności. Taki sposób działania zdecydowanie zwiększa jego odporność na próchnicę. 

Nie istnieją żadne przeciwwskazania, które uniemożliwiłyby przeprowadzenie zabiegu infiltracji. Metoda ta jest bezpieczna zarówno dla dorosłych, dzieci i kobiet w ciąży. Nasza klinika oferuje przeprowadzenie zabiegu infiltracji w oparciu o najwyższe standardy i zgodnie z zasadami bezpieczeństwa.  Szukasz miejsca, w którym wykonuje się profesjonalne usuwanie białych plamek w Poznaniu? Skontaktuj się z nami!

usuwanie białych plamek - metoda infiltracji - klinika stomatologiczna poznań materna dental

Zamykanie diastemy

Występowanie diastemy, najczęściej spotyka się z pozytywną opinią wśród tych osób, u których ten problem nie występuje. Odmienne zdanie mają Ci, którzy zmagają się z przerwą między zębami. Według nich, diastema uważana jest jako poważny defekt urody, który ponadto stanowi źródło wielu problemów stomatologicznych. Stomatologia estetyczna przychodzi na pomoc także w tym przypadku.

Jak powstaje diastema?

Występowanie diastemy może mieć podłoże genetyczne, rozwojowe lub pojawić się w trakcie, np. po usunięciu kilku zębów. Diastema wrodzona najczęściej spowodowana jest wystąpieniem dysproporcji pomiędzy szerokością siekaczy, a rozmiarem kości szczęki lub żuchwy. Przerwa między jedynkami może być także uwarunkowana genetycznie, co potwierdzają wieloletnie obserwacje. Pojawienie się diastemy najczęściej można zaobserwować np. u rodzeństwa. W przypadku diastemy rozwojowej, dochodzi do pojawienia się przerwy między zębami podczas wymiany zębów mlecznych na stałe. Ten rodzaj diastemy jest zjawiskiem całkowicie naturalnym, a jej zanik następuje w momencie wyrzynania się zębów stałych. Istnieje także możliwość wystąpienia diastemy u osób dorosłych. Powodem takiego stanu rzeczy jest chociażby przykład ekstrakcji, kiedy to zęby sąsiadujące muszą zastąpić te, które zostały usunięte. Wówczas następuje przechylenie zębów w stronę powstałej luki. Podczas ekstrakcji przednich zębów, należy zadbać o jak najszybsze ich uzupełnienie, aby nie doprowadzić do przeciążenia pozostałych zębów, a co za tym idzie ich rozsunięcia.  

Metody na pozbycie się diastemy

Diastema stanowi nie tylko problem estetyczny. Może także doprowadzić do problemów z mową. Często przyczynia się do seplenienia świszczącego, dlatego dla własnego zdrowia warto się jej pozbyć. Jednym z najskuteczniejszych sposobów jest aparat ortodontyczny. Niestety czas trwania leczenia ortodontycznego, może potrwać nawet kilkanaście miesięcy, dlatego nie sprawdzi się u osób, które nie chcą już dłużej czekać z pozbyciem się przerwy między jedynkami. W tej sytuacji z pomocą przychodzą licówki. Cały zabieg polega na naklejeniu cienkich płytek na zęby, które wykonane są z profesjonalnych materiałów stomatologicznych. Zastosowanie licówek porcelanowych to wieloletnia inwestycja, dająca piękny i zdrowy uśmiech, ale ich użycie wymaga niewielkiego szlifowania przedniej części zębów. Dobrym rozwiązaniem, które nie wymaga szlifowania jest zastosowanie licówek kompozytowych. Ich wykonanie następuje od razu w gabinecie dentystycznym, ponieważ nie wymaga korzystania z pomocy technika. Diastema zostaję zamknięta za pomocą naklejenia kompozytu do nieoszlifowanej powierzchni. Jest to najszybszy sposób na pozbycie się problemu, którego trwałość oceniania jest na 5-8 lat. 

W celu wybrania najlepszego i przede wszystkim najskuteczniejszego sposobu usunięcia diastemy, zapraszamy do kontaktu z naszą kliniką. Zapewniamy, że doświadczony zespół profesjonalistów z pewnością pomoże wybrać najdogodniejsze rozwiązanie. Jeśli poszukujesz specjalistów od zamykania diastemy w Poznaniu, skontaktuj się z nami – możesz być pewien, że Ci pomożemy.

zamykanie diastemy - klinika stomatologiczna poznań materna dental

Odbudowa zębów

O możliwości odbudowania zębów możemy mówić nawet wtedy, gdy doszło do znacznego uszkodzenia korony. Wybór odpowiedniej metody, uzależniony jest od stopnia zniszczenia. W stomatologii estetycznej wyróżnia się metodę odbudowy zęba na korzeniu, włóknie szklanym, a także za pomocą kompozytu. 

Tak naprawdę wybór stosowanej metody, zależy również od efektów, oczekiwanych przez pacjenta. Należy jednak wziąć pod uwagę fakt, w jaki sposób doszło do zniszczenia zęba. Najczęściej problem ten pojawia się w przypadku leczenia kanałowego, uszkodzeń mechanicznych, a także zaawansowanej próchnicy. Materiały użyte do odbudowy zęba powinny być przede wszystkim odporne na przebarwienia, trwałe i kompatybilne z całą jamą ustną, dzięki czemu nie będą powodować podrażnień czy też nie pojawią się efekty uczulające. 

Metoda odbudowy zębów kompozytem

Jedną ze skutecznych metod odbudowy jest odbudowa zęba kompozytem, nazywana również bondingiem. Ponieważ jest to metoda bardzo uniwersalna, to może być stosowana w wielu przypadkach. Dodatkowo jest tańsza niż pozostałe możliwości, a w dodatku nie wymaga długiego czasu oczekiwania. Ponadto nie wywołuje skutków ubocznych, a dodatkowo idealnie poprawia wygląd uzębienia. Do zastosowania tej metody potrzebny jest kompozyt ze specjalistycznej żywicy. Jego największym walorem jest przede wszystkim doskonałe przyleganie. Warunkiem zastosowania tego rodzaju metody jest posiadanie zdrowych i przede wszystkich niedotkniętych próchnicą zębów. 

Bonding cieszy się dużą popularnością, ponieważ jest metodą praktycznie bezinwazyjną, podczas której dochodzi jedynie do minimalnej preparacji zęba. 

Odbudowa zęba po leczeniu kanałowym

Odbudowy zębów można dokonać także po leczeniu kanałowym. Ponieważ taki ząb jest martwy i pusty w środku, może być podatny na różnego rodzaju uszkodzenia. Ściany zęba stają się kruche, w  związku w tym warto zadbać o jego odbudowanie, aby uniknąć niepotrzebnego kruszenia się lub złamania. Kwestia odbudowy zęba po leczeniu kanałowym dotyczy tak naprawdę tego, w jakim jest stanie. Jeśli ścianki boczne zęba zostały nienaruszone, można naprawić ząb za pomocą kompozytu. W przypadku osłabienia jego korzenia, konieczne będzie wykonanie odbudowy kompozytem na włóknie szklanym. Jeśli jednak zniszczenie zęba jest znaczne, wówczas przeprowadza się odbudowę zęba w pracowni protetycznej. W tym przypadku również stosuje się materiał kompozytowy. 

Odbudowa zęba na włóknie szklanym

Ponieważ włókno szklane jest materiałem bardzo trwałym i odpornym na uszkodzenia, znajduje swoje zastosowanie zarówno w protetyce, ortodoncji i periodontologii. Metoda odbudowy zębów z jego pomocą jest rozwiązaniem mało inwazyjnym i w dodatku trwałym, ale pozwala jedynie na odbudowę zębów przednich. Włókna szklanego nie stosuje się w przypadku zębów trzonowych. Mimo to, jego zastosowanie sprawia, że odbudowany ząb wykazuje wysoką odporność mechaniczną, zachowuje naturalny kolor i wysoką estetykę. Zabieg polega na wprowadzenia włókna do kanału zębowego, w celu zwiększenia stabilności zęba. Odbudowa zębów na włóknie szklanym nie wywołuje dolegliwości bólowych. Nie czekaj, jeśli wymagana jest odbudowa zębów.

odbudowa zębów - klinika stomatologiczna poznań materna dental

Uzupełnianie braków zębów

Uzupełnianie braków w uzębieniu, stanowi obecnie bardzo ważny element całej stomatologii estetycznej. Dzięki różnorodnym rozwiązaniom, stosowanym w protetyce, jesteśmy w stanie stworzyć piękny i zdrowy uśmiech u każdego pacjenta. Wybór zastosowań w tym przypadku jest bardzo szeroki. Rozwój medycyny sprawił, że protetyka jest w stanie uzupełnić zgryz po różnego rodzaju wypadkach, chorobach czy po prostu z powodu starzenia się organizmu.  Jeśli poszukujesz pomocy, to bez problemu wykonasz uzupełnianie braków zębów w Poznaniu, w naszej klinice – z chęcią poprawimy Twój uśmiech.

Możliwości uzupełnienia braków w uzębieniu jest obecnie tak dużo, że pacjent może wybierać czy chce posiadać uzupełnienie ruchome, czyli takie, które może wyjmować czy uzupełnienie stałe. Oczywiście, uzupełnienie ruchome, czyli tzw. proteza jest rozwiązaniem najprostszym i najtańszym, ale stomatologia estetyczna posiada również wiele bardziej komfortowych rozwiązań. W tym przypadku sprawdzają się mosty, implanty, korony oraz licówki. 

Stosowanie mostów ma swoje wady i zalety. Główną wadą tego rodzaju uzupełniania jest przede wszystkim konieczność oszlifowania zębów filarowych, co w konsekwencji może doprowadzić do ich obumarcia. Konieczne jest wówczas zastosowanie leczenia kanałowego, które niestety nie jest przyjemne, a w dodatku stosunkowo drogie. 

Braki w uzębieniu można uzupełnić także za pomocą koron. To metoda często stosowana, np. w sytuacji złamania zęba. W zależności od oczekiwań pacjenta i warunków, które panują w jego jamie ustnej, korona może mieć charakter stały lub tymczasowy. Ważne jest użycie materiału kompozytowego, który może całkowicie wyeliminować konieczność szlifowania zębów. Wśród zalet stosowania koron należy wyróżnić przede wszystkim wysoką estetykę i precyzję w dopasowaniu, biokompatybilność materiału, dużą odporność i trwałość oraz brak właściwości alergicznych. 

Implanty stanowią coraz bardziej popularny sposób na skuteczną rekonstrukcję zębów. Niewątpliwie, główną zaletą posiadania tego rodzaju wypełnienia ubytków, jest ich trwałość. Ponadto, obecne implanty, stanowią także świetną alternatywę dla zębów filarowych. Implantologia polega na umieszczeniu w żuchwie lub szczęce tytanowego stożka, który stanowi podstawę do umieszczanych później koron. Decydując się na zabieg wszczepienia implantów, trzeba zaczerpnąć z wiedzy implantologa, który zaprezentuje dokładny plan leczenia. Być może będzie konieczność przesunięcia poszczególnych zębów do ich właściwego położenia. Dopiero po przeprowadzeniu takich działań, może dojść do właściwego uzupełnienia protetycznego.

Istnieje także możliwość uzupełnienia braków w uzębieniu za pomocą licówki. Jest to skuteczny sposób, który nie wymaga szlifowania zęba, a pozwala na nadanie idealnej barwy i kształtu. Licówki są świetnym rozwiązaniem w przypadku złamania zębów. 

Mnogość występujących metod pozwala na skuteczne uzupełnienie braków zębów.

uzupełnianie braków zębów - klinika stomatologiczna poznań materna dental

Materna DENTAL

nowoczesna klinika stomatologiczna