Skuteczne i bezbolesne leczenie

Proces próchnicowy jest główną przyczyną zniszczenia zęba, im szybciej zostanie przerwany tym lepiej dla nas. Z pomocą metod stomatologii zachowawczej wiemy jak wyleczyć Twoje zęby i jak je odbudować w naturalnym kolorze i kształcie, byś mógł cieszyć się pełnią uśmiechu.

Dlaczego warto?

  • Bezbolesne wyleczenie ubytków

Znieczulenie komputerowe i sedacja wziewna sprawią, że nie będziesz się stresować wizytą i odbędzie się ona praktycznie bezboleśnie. W sprawny sposób wypełnimy Twoje wszystkie ubytki, a dzięki zastosowanym specjalnym materiałom będziesz miał je na lata.

  • Piękny i zdrowy uśmiech powróci

Pozbądź się na dobre próchnicy i nadwrażliwości zębów. Nowoczesny sprzęt, technologia i specjaliści sprawią, że zapomnisz o nich na dobre i piękny uśmiech pojawi się na stałe na Twojej twarzy. Nie zwlekaj i przyjdź na wizytę w naszej klinice już dziś!

  • Pożegnasz na dobre nieprzyjemny zapach z ust

Próchnica zębów w ogromnym stopniu wpływa na zapach płynący z naszych ust. Ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie i komfort pracy z innymi ludźmi. Gdy ostatecznie wyleczymy Twoje psujące się zęby pozbędziesz się w większości przykrego zapachu z ust.

  • Pozbędziesz się bólu zębów spowodowanego próchnicą

Próchnica to nie tylko negatywny aspekt wizualny, ale przede wszystkim silny ból dla chorego. Wiemy jak skutecznie wyleczyć zęby z próchnicy, niezależnie czy są to zęby mleczne czy stałe. Z nami pozbędziesz się nieprzyjemnego bólu raz na zawsze.

Próchnica zębów

Próchnica jest chorobą wywoływaną przez bakterie. Zalicza się do chorób zakaźnych, a jej rozwój prowadzi do zniszczenia tkanek tworzących zęby. Na szczęście istnieje wiele sposobów na jej zapobieganie, a nawet na całkowite wyleczenie. Wymaga to jednak pomocy stomatologa, ponieważ szkliwo zębów nie ma zdolności regeneracyjnych, więc uszkodzone nie odbuduje się samo. Potrzebujesz szybkiego i efektywnego zabiegu mającego na celu leczenie próchnicy? Poznań to główna siedziba Materna Dental. Sprawdź naszą ofertę!

Przyczyny próchnicy

Występowanie próchnicy spowodowane jest przede wszystkim przez bakterie. Za próchnicę odpowiadają te, które w procesie rozkładu cukrów, produkują kwasy organiczne. Z pewnością na niekorzyść próchnicy działa długi czas, jakiego potrzebują bakterie do rozpoczęcia procesu próchnienia zębów. Niestety, coraz większa ilość cukrów dodawana do pokarmów sprawia, że okres ten zdecydowanie się skraca. Szczególne zagrożenie dla naszych zębów stanowią sacharoza, glukoza i fruktoza. Dostarczając je w dużej ilości do naszego organizmu, bakterie produkują kwasy, które mają silną zdolność do demineralizowania związków tworzących zęby.

Oprócz cukrów, które mają negatywny wpływ na nasze zdrowie, do próchnicy przyczynia się także nieodpowiednia higiena jamy ustnej, w tym zbyt rzadkie mycie zębów. Ponadto, zła dieta, częste podjadanie między posiłkami, a nawet stały kontakt z osobą, która zmaga się z próchnicą (całowanie) mogą spowodować problemy z psuciem się zębów. Niestety należy tutaj zaliczyć predyspozycje genetyczne, na które nie mamy już wpływu. Możemy jedynie przeciwdziałać. Bardzo pomocna okazuje się w tym celu stomatologia zachowawcza.

Objawy próchnicy

Najczęstszymi objawami, które mogą świadczyć o pojawieniu się próchnicy są:
– ból zęba,
– plamki na zębie,
– wrażliwość zęba na temperaturę,
– ubytki w zębach,
– nieprzyjemny zapach z ust,
– tkliwość zęba.

Leczenie próchnicy

Wybór odpowiedniego sposobu leczenia uzależniony jest przede wszystkim od stopnia zaawansowania próchnicy. Jeśli wykryjemy ją stosunkowo wcześnie, można wyleczyć ją fluorem. W przypadku, gdy próchnica osiągnęła już dość zaawansowany stan, wówczas należy podjąć leczenie stomatologiczne. Plan leczenia dotyczy najczęściej usuwania martwych tkanek i wstawiania plomb. W niektórych przypadkach może dojść do leczenia kanałowego, a w ostateczności do ekstrakcji zęba. Nie bagatelizuj problemu, kiedy niezbędne okazuje się już dentystyczne leczenie próchnicy. Poznań znajduje się w czołówce miast, w których taką kurację wykonuje się z największym profesjonalizmem. Specjaliści z naszej kliniki Materna Dental czekają na to, by Tobie pomóc.

Zapobieganie powstawania próchnicy

Najważniejszym czynnikiem jest po prostu mycie zębów, które powinno stanowić nieodłączny element każdego dnia. Codzienne szczotkowanie przynajmniej rano i wieczorem, pozwoli uniknąć namnażania się bakterii. Dodatkowo, warto wymieniać szczoteczkę co kilka miesięcy, a także wprowadzić nawyk używania nici dentystycznych. W ochronie przed próchnicą pomogą także regularne wizyty u stomatologa.

Nadwrażliwość zębów

Nadwrażliwość zębowa objawia się dotkliwym bólem podczas spożywania pokarmów o różnych temperaturach. Niezależnie czy pijesz gorącą kawę czy jesz zimne lody, ból pojawia się za każdy razem. Okazuje się, że jakikolwiek posiłek, a nawet mycie zębów stają się prawdziwą udręką. Nadwrażliwość zazwyczaj wywoływana jest złymi nawykami higienicznymi, ale nie zawsze. Czasem może wynikać z wad zgryzu lub mechanicznego uszkodzenia szkliwa.

Przyczyny nadwrażliwości zębów

Nadwrażliwość zębowa pojawia się wtedy, gdy nieprawidłowo dbasz o higienę jamy ustnej lub zmagasz się z wadą zgryzu. Oprócz tego istnieje jeszcze kilka przyczyn, które często sprowadzają się do powstania nadwrażliwości. Jedną z nich jest spożywanie dużej ilości cytrusów, napojów gazowanych, kwaśnych soków lub sosów. Niestety, składniki zawarte z tych produktach zmieniają odczyn śliny na kwaśny, a w związku z tym doprowadzają do demineralizacji szkliwa.

Kolejna przyczyną mogą być choroby układu pokarmowego. Zbyt częste wymioty zdecydowanie nie są obojętne dla szkliwa. Nadwrażliwość zębowa może wyniknąć także z bruksizmu, czyli choroby polegającej na zgrzytaniu zębami podczas snu. Działa to mniej więcej na takiej samej zasadzie, jak mechaniczne uszkodzenie szkliwa. Pamiętaj o tym, aby myć zęby prawidłową techniką i odpowiednią szczoteczką. Zbyt twarde włosie i nadgorliwe szczotkowanie negatywnie wpływa na szkliwo. Łatwo wtedy o uszkodzenie tkanek twardych zębów i wywołanie ich nadwrażliwości. 

Leczenie nadwrażliwości zębów

Leczenie nadwrażliwości zębów warto rozpocząć od złagodzenia objawów. Najlepszym sposobem jej ich prawidłowa pielęgnacja. Warto wyposażyć się w pastę przeznaczoną specjalnie do zębów wrażliwych. Ponadto, stosuj szczoteczkę o miękkich włóknach. Staraj się myć zęby po każdym posiłku, jednak nie bezpośrednio po spożyciu cytrusów lub kwaśnego soku, ponieważ zęby są wtedy pozbawione warstwy ochronnej, która chroni szkliwo. Warto rozpocząć także systematyczne czyszczenie zębów za pomocą nici dentystycznych, które skutecznie usuną resztki jedzenia ze wszystkich zakamarków. 

Często zdarza się jednak tak, że domowe sposoby na walkę z nadwrażliwością są niewystarczające. Należy wtedy skorzystać z pomocy stomatologa. Lekarz może zastosować metodę z użyciem fluoru, czyli pokrycie zębów odpowiednim preparatem, który szybko i skutecznie tworzy na nich powłokę ochronną. Odpowiedni będzie także preparat, który działa jak szkliwo w płynie, a dodatkowo pomaga neutralizować kwasy produkowane przez bakterie. Jeśli występują zbyt duże ubytki w szkliwie, można wówczas zastosować wypełnienie kompozytowe. 

Materna DENTAL

nowoczesna klinika stomatologiczna