To bardzo istotne, aby odpowiednio przygotować się do wizyty. Poniżej prezentujemy garść informacji, które z pewnością się przydadzą.
przygotowania do wizyty - strefa pacjenta - klinika stomatologiczna Poznań Materna Dental

Odpowiednie przygotowanie do wizyty stomatologicznej, to pierwszy krok do skutecznego leczenia. Powinieneś wiedzieć, że prawidłowy przebieg wizyty, to nie tylko zasługa doświadczonego stomatologa, ale również Twoja, jako pacjenta. Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi radami, które pozwolą uniknąć dodatkowego stresu.

1. Potwierdź termin wizyty – większość gabinetów z troski o komfort swoich pacjentów, dzień przed wykonuje telefon potwierdzający. Nie jest to jednak sztywnym obowiązkiem, dlatego jeśli nie masz pewności, co do umówionego terminu wizyty – zadzwoń. My z przyjemnością przypomnimy i potwierdzimy ustaloną porę, dzięki czemu wszyscy unikniemy zbędnych nieporozumień.

2. Przynieś dokumentację medyczną – jeśli planujesz u nas swoją pierwszą wizytę i niedawno wykonywałeś jakieś szczególne badania stomatologiczne – przynieś ze sobą całą posiadaną dokumentację, w szczególności tą w formie elektronicznej. Jeżeli leczenie odbywa się w krótkim odstępie czasu od odebrania wyników, prawdopodobnie nadal są one aktualne, dzięki czemu nie będzie potrzeby wykonywania powtórnych badań.

3. Posiłek przed wizytą – Możesz jeść przed wizytą u dentysty, jeśli jest to rutynowa kontrola i czyszczenie. Pamiętajmy tylko, że należy wówczas dokładnie umyć i wynitkować zęby. Szczotkowanie i nitkowanie zębów po jedzeniu pomaga wyeliminować resztki jedzenia utknięte między zębami, co ułatwia pracę dentysty. W dniu wizyty najlepiej jest unikać spożywania następujących pokarmów: słodycze i napoje słodzone, jedzenie, które może utknąć pomiędzy zębami, takie jak popcorn lub toffi, jedzenie zawierające barwniki spożywcze, pokarmy i napoje, które są zbyt gorące lub zbyt zimne oraz wszystko, co sprawia, że zęby są wrażliwe. Nie jedz kilka godzin przed wizytą jeśli masz zaplanowany zabieg dentystyczny, znieczulenie lub badania krwi. W znieczuleniu odruchy organizmu chwilowo ustają, a jedzenie w żołądku może powodować nudności i wymioty. Trzeba również pamiętać, że niektóre etapy leczenia zabraniają jedzenia i picia na kilka godzin po zabiegu.

4. Masz pytania? Sugestie? Warto to spisać – przed wizytą u stomatologa zazwyczaj pojawia się sporo pytań i myśli, które często zapominamy od razu po wejściu do gabinetu. Dlatego skutecznym sposobem jest zwyczajne zapisanie ich na kartce. Warto zanotować ostatnie zmiany, które po ostatniej wizycie nastąpiły w jamie ustnej, jak również w niektórych przypadkach warto spisać listę przyjmowanych leków. Wszystko po to, aby jak najdokładniej poinformować lekarza stomatologa.

5. Dokładnie umyj i wynitkuj zęby – niezwykle prosta, a jednocześnie bardzo ważna kwestia. Mimo, iż stomatolog jest przygotowany na widok wszelkich uszkodzeń, zanieczyszczeń, krwi czy ropy, to niekoniecznie chce wiedzieć, co jedliśmy w ostatnim czasie. Higiena jamy ustnej to absolutna podstawa zdrowych zębów, a przed każdą wizytą zęby należy dokładnie umyć.

6. Przyjedź chwilę wcześniej – postaraj się dotrzeć do gabinetu najlepiej kwadrans przed umówioną godziną wizyty. Tobie pozwoli to uniknąć stresu, a nam niechcianych opóźnień w dalszym przyjmowaniu pacjentów. Nasza klinika ma wygodną poczekalnię, w której każdy może wyciszyć się tuż przed wizytą.

Jeżeli macie Państwo jakiekolwiek pytania lub coś nie jest do końca jasne, prosimy niezwłocznie się z nami skontaktować. Przyjazny zespół kliniki stomatologicznej Materna Dental z przyjemnością udzieli wyczerpujących odpowiedzi mailowo lub telefonicznie.