W naszych, doświadczonych rękach jesteś bezpieczny. Gwarantujemy najwyższą jakość usług i najwyższe standardy.
bezpieczeństwo i gwarancja - strefa pacjenta - klinika stomatologiczna Poznań Materna Dental

Sterylność w skutecznym leczeniu to podstawa. Niezależnie czy wybieramy się do stomatologa, chirurga czy dermatologa. Tylko bezpieczeństwo, połączone z wykwalifikowana kadrą i najwyższą jakością świadczonych usług, świadczy o profesjonalizmie gabinetu medycznego. Przestrzeganie zasad higieny we wszystkich pomieszczeniach jest niesamowicie ważne. Ale oprócz tego należy zadbać także o sterylność wszystkich urządzeń stomatologicznych.

Jesteśmy profesjonalną kliniką, w związku z czym dbamy o to, aby sprzęt znajdujący się w naszych gabinetach, był poddawany odpowiednim metodom czyszczenia. W związku z tym stosujemy najwyższe standardy sterylizacji. Posiadamy oddzielne pomieszczenie przeznaczone tylko i wyłącznie do dezynfekcji i sterylizacji. Wszystkie narzędzia czyścimy w wysokiej klasy autoklawie parowym, które następnie pakowane są w jednorazowe rękawy, zapobiegające przed dostaniem się bakterii. Dbając o higienę, stosujemy środki do dezynfekcji sprawdzonych i renomowanych firm.

Ponieważ standardy procesów sterylizacji są bardzo rygorystyczne, dokładamy wszelkich starań, aby nasze narzędzia spełniały wszystkie dopuszczalne normy. W związku z tym nasze autoklawy posiadają próżnie wstępną, która idealnie wpasowuje się w ścisłe ramy przepisów. Narzędzia, wiertła i końcówki stomatologiczne, najpierw poddawane są obróbce chemicznej, a następnie są pakowane w pakiety i sterylizowane w autoklawach. Aby mieć pewność, co do jakości przeprowadzonej sterylizacji, wszystkie pakiety poddawane są ścisłej kontroli przeprowadzonej za pomocą testów chemicznych i biologicznych.

Aby zwiększyć sterylność, w naszych gabinetach stosowane są jednorazowe środki ochronne umieszczane na każdym sprzęcie, które zostają zmienione po każdej wizycie. Dodatkowo, używamy tylko tych narzędzi, które są odpowiednio zafoliowane i otwierane dopiero podczas obecności pacjenta. Ścisłe przestrzeganie zasad higieny i wysoka sterylność, stosowana jest z troski o naszych pacjentów, ale również ze względu na etykę pracy lekarza stomatologa. Dzięki temu mamy pewność, że nasze działania prowadzone są zgodnie ze wszystkimi przepisami, co z kolei przekłada się na komfort i poczucie bezpieczeństwa wśród naszych pacjentów. Bezpieczeństwo leczenia w naszej klinice, to także świadomość pacjenta o prowadzonym leczeniu i jego kosztach. Dlatego każdy proces leczenia jest najpierw dokładnie omawiany, nie tylko pod względem skuteczności, ale także pod względem finansowym.

Jeżeli macie Państwo jakiekolwiek pytania lub coś nie jest do końca jasne, prosimy niezwłocznie się z nami skontaktować. Przyjazny zespół kliniki stomatologicznej Materna Dental z przyjemnością udzieli wyczerpujących odpowiedzi mailowo lub telefonicznie.