Bezboleśnie i komfortowo w klinice Materna Dental

Żyjemy w czasach, w których tradycyjne znieczulenia stomatologiczne wykonywane przy pomocy strzykawki z igłą powoli przechodzą do historii. W naszej klinice jesteśmy krok dalej i wykorzystujemy dwie metody najnowocześniejszych form znieczuleń, dzięki którym komfort i samopoczucie pacjentówna najwyższym poziomie.

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat znieczulenia komputerowego i sedacji wziewnej, które to na dobre odsyłają w niepamięć odczucie bólu i dyskomfort psychiczny. Oba te sposoby są zalecane dla osób z dentofobią i niskim progiem bólu – dzięki praktycznie zerowej inwazyjności chętniej zdecydują się one na wizytę i zabieg. Dzięki wykorzystywaniu nowoczesnej technologii leczenie stomatologiczne będzie przyjemnością i piękny uśmiech na długo zagości na twarzach pacjentów.

Znieczulenie komputerowe – The Wand

W przypadku znieczulenia komputerowego korzystamy z rewolucyjnego urządzenia The Wand amerykańskiego producenta Wand Dental. Narzędzie końcowe, którym operuje lekarz, swoim kształtem przypomina różdżkę, co zapewnia pełną swobodę i precyzję podczas pracy, jak również eliminuje podświadome obiekcje przed strzykawką. Całość procesu znieczulania nadzoruje komputer, a dzięki pracy wbudowanego mikroprocesora, środek znieczulający jest podawany w inteligentny sposób pod odpowiednim ciśnieniem. Podanie znieczulenia tą metodą jest zdecydowanie dokładniejsze i mniej stresujące dla pacjentów niż bardziej inwazyjne, dawne metody.

The Wand to sterowany komputerowo, rewolucyjny system bezbolesnego podawania znieczuleń miejscowych wykorzystywany w nowoczesnej stomatologii. Aparat ten w czasie rzeczywistym kontroluje prędkość i miejsce podania środka znieczulającego.

Dzięki działaniu The Wand wizyta dla pacjenta jest mniej stresująca, bardziej przyjazna, a leczenie jest komfortowe i najczęściej bezbolesne.

Jest to system bez strzykawkowy, dedykowany głównie dla osób o niskim progu bólu oraz najmłodszych pacjentów. Może jednak skorzystać z niego każdy.

znieczulenie komputerowe - The Wand - klinika stomatologiczna Poznań Materna Dental

Sedacja wziewna – Master Flux Plus

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że wielu pacjentów denerwuje się przed wizytą u stomatologa, a ich komfort psychiczny jest dla nas szczególnie ważny. Jako jedna z nielicznych klinik w Poznaniu posiadamy urządzenie Master Flux Plus, służące do sedacji wziewnej. Jest to w pełni zautomatyzowane dawkowanie tzw. gazu rozweselającego, dzięki któremu pacjent szybko odczuje odprężenie i wyciszenie. Ta forma znieczulenia jest w pełni obsługiwana przez komputer, który kontroluje podawanie mieszaniny podtlenku azotu i tlenu. Dzięki temu pacjent pozbywa się lęku przed zabiegiem i może swobodnie przejść przez cały proces leczenia.

Dostępne w klinice Materna Dental urządzenie do sedacji wziewnej Master Flux Plus, jest obecnie najbardziej zaawansowanym na rynku produktem najwyższej klasy.

Przeznaczone w szczególności dla pacjentów, którzy mają:
– dentofobię,
– silny odruch wymiotny,
– nadpobudliwość nerwową,
– ogólny strach przed stomatologiem i  wszelkimi zabiegami.

Sedacja wziewna – Master Flux Plus - Tecno-Gaz - klinika stomatologiczna Poznań Materna Dental

Stosujemy niezawodne urządzenie renomowanej, włoskiej marki Tecno-Gas, a do jego głównych właściwości należą:
– działanie uspokajające i rozluźniające,
– działanie przeciwbólowe przy znikomym działaniu nasennym,
– brak otępienia pacjentów.

Sedacja wziewna jest bardzo przyjazną i bezpieczną formą walki z lękiem przed bólem. Znajduje ona zastosowanie nie tylko w stomatologii lecz również w innych dziedzinach medycyny. Sedację wziewną podtlenkiem azotu można swobodnie określić jako błogi stan fizycznego odprężenia, zrelaksowania oraz uspokojenia, uzyskany w czasie oddychania podawaną mieszaniną gazów.

Mamy doświadczenie. Zadbamy o Ciebie szczególnie.

Potrzebujesz zabieg dentystyczny, ale boisz się dentysty lub nie znosisz myśli o zastrzyku? Nasze bezbolesne metody znieczulenia są właśnie dla Ciebie. Skontaktuj się z naszą recepcją i powiedz nam o swoich obawach i lękach podczas rejestracji, a nasza recepcjonistka dobierze do ciebie odpowiedniego lekarza. Będziemy przygotowani na to, że potrzebujesz od nas jak najwięcej wsparcia. 

Zadzwoń aby umówić wizytę