Piękny uśmiech zmienia człowieka, uśmiechnięty i pewny siebie człowiek zmienia świat wokół siebie

Stomatologia estetyczna – Profesjonalne wybielanie zębów Poznań

Nieskazitelny biały i zdrowy uśmiech jest marzeniem każdego człowieka, a zdrowe i zadbane zęby są najlepszą wizytówką i mają ogromny wpływ na poczucie własnej wartości. Jednakże w przypadku wielu osób koloryt ich uzębienia odbiega od wymarzonego holywoodzkiego uśmiechu. Na szczęście mamy na to sprawdzone rozwiązanie – wykorzystujemy niezawodną lampę BEYOND™, która co roku zdobywa wiele prestiżowych nagród na całym świecie i nadaje zębom cudowną biel.

wybielanie zębów - lampa beyond - klinika stomatologiczna poznań materna dental

Podstawowe informacje o wybielaniu BEYOND™ – Stomatologia estetyczna

Przyczyną zmiany koloru naszych zębów są najczęściej barwniki, które znajdują się w pożywieniu. Głównie kawa, herbata, a także czerwone wino najbardziej wnikają w tkanki zęba, przez co powodują zmianę obecnego kolorytu. System BEYOND™ potrafi sobie z tym skutecznie poradzić i przywrócić zębom wspaniały blask. Widoczne efekty wybielania uzyskamy już po pierwszej wizycie w Klinice. Zabieg ten jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny. Technologia BEYOND™ jest obecnie stosowana przez setki osób w ponad 100 krajach. Utrzymanie efektu wybielania zależeć będzie od diety i nawyków żywieniowych, a efekt pozostaje widoczny średnio przez 2 lata.

Wybielanie zębów tą technologią jest to zabieg polegający na nałożeniu odpowiedniego żelu na zęby, który następnie jest aktywowany przez światło lampy BEYOND™.  Skład żelu opiera się na nadtlenku wodoru i składnikach zwiększających rezultaty zabiegu a zmniejszających wrażliwość zębów.

Stomatologia estetyczna stworzyła także skuteczną propozycję dla osób, które posiadają zęby martwe. Na zastosowanie tej metody najczęściej decydują się osoby z wyleczonymi endodontycznie zębami, których korony kliniczne uległy przebarwieniu (w wyniku braku żywej miazgi w kanałach). Cały zabieg polega na usunięciu starego wypełnienia, w miejsce którego lekarz wprowadza preparat wybielający. Następnie ząb zostaje zabezpieczony wypełnieniem tymczasowym. Ta metoda wymaga 3-4 wizyt, podczas których lekarz wymienia preparat wybielający. Na zakończenie leczenia stosuje się wypełnienie kosmetyczne.

Stomatologia estetyczna stworzyła także skuteczną propozycję dla osób, które posiadają zęby martwe. Na zastosowanie tej metody najczęściej decydują się osoby z wyleczonymi endodontycznie zębami, których korony kliniczne uległy przebarwieniu (w wyniku braku żywej miazgi w kanałach). Cały zabieg polega na usunięciu starego wypełnienia, w miejsce którego lekarz wprowadza preparat wybielający. Następnie ząb zostaje zabezpieczony wypełnieniem tymczasowym. Ta metoda wymaga 3-4 wizyt, podczas których lekarz wymienia preparat wybielający. Na zakończenie leczenia stosuje się wypełnienie kosmetyczne.

Efekty wybielania metodą BEYOND™

Odkryj potencjał Swojego uśmiechu z BEYOND™ – już ponad 10 milionów bielszych uśmiechów na całym świecie dzięki temu systemowi! Czy wiedziałeś, że wybielanie zębów jest najbardziej pożądanym zabiegiem stomatologicznym? Każdy pragnie cudownego, białego uśmiechu a wybielanie zębów jest najprostszym sposobem, aby znacząco poprawić wygląd zębów i uśmiech pacjenta. Już w 2008 roku w badaniu wykonanym przez American Academy of Cosmetic Dentistry (AACD) – 100% respondentów, po pokazaniu zdjęcia przedstawiającego osobę posiadającą zdrowe, białe zęby uważało, że jest ona bardziej atrakcyjna, inteligentna oraz odnosi sukcesy niż ta sama osoba z innego zdjęcia z zębami widocznie przebarwionymi, które nie wyglądały zdrowo.

wybielanie zębów lampą Beyond - efekty - 1 wiedza - blog - klinika stomatologiczna Poznań Materna Dental
wybielanie zębów lampą Beyond - efekty - 2 wiedza - blog - klinika stomatologiczna Poznań Materna Dental
wybielanie zębów lampą Beyond - efekty - 3 wiedza - blog - klinika stomatologiczna Poznań Materna Dental
wybielanie zębów lampą Beyond - efekty - 4 wiedza - blog - klinika stomatologiczna Poznań Materna Dental

Po więcej efektów z wybielania i nie tylko zapraszamy do zakładki Zobacz efekty.

FAQ – najczęściej zadawane pytania

1. Jaki będzie efekt wybielania zębów metodą BEYOND™?

Efekt zależy w dużej mierze od intensywności oraz rodzaju i źródła Twoich przebarwień. Zabieg akceleratorem Beyond Polus jest stworzony do tego, aby osiągnąć najlepszy z możliwych rezultatów. Porozmawiaj ze swoim dentystą na temat Twoich oczekiwań co do zabiegu wybielania, a pomoże mu to w dobraniu odpowiedniego programu wybielania, dostosowanego do Twoich potrzeb.

2. Dlaczego wybielanie zębów metodą BEYOND™ jest lepsze od wybielania w domu?

Istnieje wiele sposobów na wybielanie zębów. Niektóre osoby postępują bardzo nierozsądnie, próbując wybielić swoje zęby w sposób bardzo tani ale zarazem niebezpieczny dla szkliwa (np. sodą oczyszczoną, solą, węglem czy cytryną). Wybielanie zębów metodą BEYOND™ odbywa się w naszym gabinecie stomatologicznym pod pełną kontrolą lekarza, który został przeszkolony w kwestii wybielana naszą metodą. Przed przystąpieniem do zabiegu stomatolog ocenia stan szkliwa oraz zabezpiecza wszelkie ubytki zębów. Cały zabieg trwa ok. 60 minut i polega na trzykrotnym nałożeniu żelu wybielającego BEYOND™ oraz naświetleniu go specjalną lampą – akceleratorem BEYOND™. Po jednej wizycie pacjent może cieszyć się pięknym, białym uśmiechem. Krótki czas przeprowadzania zabiegu w porównaniu z np. wybielaniem nakładkowym stanowi też istotny czynnik, dzięki któremu wielu pacjentów decyduje się właśnie na wybielanie zębów metodą BEYOND™.

3. Jakie są przeciwwskazania do wybielania zębów?

Właściwie większość pacjentów może poddać się zabiegowi wybielania metodą BEYOND™. Do tych, którzy nie powinni poddawać się zabiegowi wybielania należą osoby ze znacznym uszkodzeniem szkliwa, mające nieskończone leczenie endodontyczne, fluorozę większą niż 1-go stopnia, schorzenia periodontologiczne, krwawiące dziąsła, hipoplazja, ciężarne i karmiące, a także poniżej 18 roku życia. Pacjent nie musi mieć wyleczonych wszystkich zębów przed zabiegiem wybielania – ubytki, ubytki klinowe, odsłonięte szyjki, nieszczelne wypełnienia, abrazja szkliwa zabezpiecza się płynnym koferdamem. U osób po leczeniu ortodontycznym aparatem stałym, sugeruje się zabieg wybielenia po około 6 tygodniach od zdjęcia aparatu.

4. Czy osoba chora na cukrzycę może poddać się zabiegowi wybielania zębów?

Chorzy na cukrzycę mają wyższe ryzyko wystąpienia chorób dziąseł ze względu na niski poziom kontroli glukozy w ich krwi. Zaleca się, aby każdy pacjent, który cierpi na cukrzycę został poddany dokładnemu badaniu stanu zdrowia jamy ustnej przed jakimkolwiek zabiegiem, aby można było określić stan zdrowia dziąseł.

5. Co należy zrobić po wybieleniu zębów, aby zachować jak najdłużej biały uśmiech?

Najważniejszą rzeczą jest, aby po zabiegu wybielania BEYOND™ zachować obowiązkowo przez 7 dni „białą dietę”, polegającą na spożywaniu niebarwiącego jedzenia i picia. Zasada jest prosta: wszystko to, co może pobrudzić białą koszulę, eliminujemy przez 7 dni z naszej diety. W tym czasie należy się również wystrzegać palenia papierosów. Wielu stomatologów poleca swoim pacjentom wstrzemięźliwość od jedzenia i napojów (np. kawy i herbaty) barwiących przez ok. tydzień. Aby podtrzymać efekt, polecamy stosowanie do codziennej higieny jamy ustnej pasty delikatnie wybielającej BEYOND™ PearlWhite®, która świetnie usuwa „bieżące” przebarwienia.

6. Czy wybielanie zębów jest bolesne?

Z reguły zabieg jest zupełnie bezbolesny. Jedynie w sporadycznych przypadkach może pojawić się delikatna wrażliwość jamy ustnej w trakcie, lub po zabiegu. Dolegliwości te mijają po maksymalnie 24 godzinach, jednak zazwyczaj trwa do 3-4 godzin po zabiegu.

7. Mam zaplombowane jedynki oraz sztuczną trójkę, czy BEYOND™ to wybieli?

Niestety, ani BEYOND™, ani żadna inna dostępna na rynku metoda wybielania nie zmieni barwy zębów odbudowanych protetycznie czy też wypełnień. Najlepiej w takiej sytuacji po wybieleniu BEYOND™ wymienić wypełnienia i sztuczne zęby na nowe, o jaśniejszym kolorze.

8. Jestem w 9 tygodniu ciąży, czy mogę wybielić sobie zęby metodą BEYOND™?

Jak do tej pory nie przeprowadzano żadnych badań dotyczących wybielania zębów na kobietach ciężarnych i karmiących. Producent zalicza tę grupę kobiet do grona osób, które nie powinny wykonywać zabiegu wybielania. Prosimy wstrzymać się z wybielaniem zębów do czasu, aż przestanie Pani karmić swoje dziecko.