Pani Iza zgłosiła się do Kliniki Materna Dental w celu metamorfozy uśmiechu. Pacjentka była zmęczona ciągłym ukrywaniem swoich zębów. Podkreślała, że po prostu wstydzi się uśmiechać.

Podczas pierwszej wizyty u dr Anny Smolińskiej wykonano tomografię, zdjęcie pantomograficzne oraz przegląd wewnątrzustny. Ze względu na duża ilość kamienia nad i poddziąsłowego zalecono higienizację, a następnie kiretaż zamknięty. Usunięto korzenie resztkowe zębów 24,46,47. W łuku górnym zostały zęby 13 – 23, z czego wszystkie oprócz zęba 23 musiały zostać przeleczone kanałowo u dr Mariki Lewandowskiej.

Pacjentka nie chciała nosić protezy stąd udała się na konsultację implantologiczną do dr Jacka Pawłowskiego. Warunki kostne nie były wystarczające do przeprowadzenia implantacji natychmiastowej. Konieczne było podniesienie obu zatok oraz odbudowa kości. Po 6 miesiącach możliwa była implantacja w miejscach: 14,16,24,26 z zastosowaniem systemu implantologicznego Mis.

Implanty odsłonięto po 3 miesiącach od zabiegu implantacji. Dr Tomasz Materna wykonał gingiwektomię, czyli korektę dziąsęł. Linia pośrodkowa była przesunięta w lewo i biegła po skosie.

Uśmiech przed metamorfozą

Uśmiech przed metamorfozą

Wykonano skan wewnątrzustny, zęby 13-23 oszlifowano pod most protetyczny i założono most tymczasowy.

Kolejna wizyta – przymiarka pozwoliła m.in. zweryfikować oczekiwania pacjentki, sprawdzić szczelność pracy, wysokość zwarcia oraz położenie linii uśmiechu. Przymiarka pozwoliła wprowadzić kilka zmian a pacjentka wyszła z Kliniki w moście PMMA i mogła przyzwyczajać się do nowego kształtu zębów.

Docelowo wykonano mosty na implantach w odcinkach bocznych oraz most na filarach w odcinku przednim. Wszystko z wykorzystaniem materiału Cerkon Pełen Kontur w kolorze BL2. 

Robi wrażenie prawda?

Pani Iza planuje już metamorfozę dołu, a Ty?

Uśmiech przed metamorfozą ze szkieletówką w łuku górnym

Uśmiech_przed_metamorfozą_ze_szkieletówką_w_łuku_górnym-i7

Uśmiech przed metamorfozą

Uśmiech_przed_metamorfozą

Uśmiech po odbudowie kompozytowej

Uśmiech po odbudowie kompozytowej

Uśmiech pacjentki po osadzeniu pracy

Uśmiech pacjentki po osadzeniu pracy

Przymiarka PMMA

Przymiarka PMMA

Praca ostateczna na modelu. Cerkon Pełen Kontur kolor BL2

Praca ostateczna na modelu. Cerkon Pełen Kontur kolor BL2-i1