Stomatolog dziecięcy – Leczenie zębów mlecznych i stałych

Prawidłowa higiena jamy ustnej od najmłodszych lat ma ogromne znaczenie. Nasza klinika jest w pełni dostosowana do potrzeb dzieci, a pozytywne nastawienie i uśmiechy na twarzach naszego personelu z pewnością pomogą przełamać im lęk przed stomatologiem.

Dlaczego warto?

  • Twoje dziecko będzie czuć się bezpiecznie i komfortowo

Dzieci będą leczyć stomatolodzy, którzy mają doskonałe podejście do młodych pacjentów i szybko zdobędą ich zaufanie. Nie działamy przy tym instynktownie, gdyż najwłaściwszego zachowania podczas leczenia dzieci regularnie uczymy się na specjalistycznych kursach.

  • Dowiesz się wszystkiego o zębach swojego dziecka

Przywiązujemy ogromną wagę do diagnostyki. Na miejscu wykonujemy specjalistyczne badanie RTG, dzięki czemu dokładnie poznamy stan uzębienia Twojego dziecka. A w 100% trafna diagnoza przekłada się na szybsze i skuteczniejsze leczenie.

  • Wszystkie zabiegi są całkowicie bezbolesne

Zwracamy szczególną uwagę na to, by dziecko na każdym etapie leczenia czuło się całkowicie bezpiecznie i komfortowo. Stosujemy nieinwazyjne znieczulenie komputerowe. Małemu pacjentowi zaprezentujemy je jako czarodziejską różdżkę. Sprawimy, że wizyta u stomatologa zamieni się w przyjemną zabawę.

  • Kompleksowa opieka małych pacjentów

Na pierwszej wizycie, po ocenie zdrowia jamy ustnej, przygotujemy dedykowany program wizyt kontrolnych dla każdego dziecka. Pokażemy również, jak najlepiej zadbać o zęby na co dzień. Dzięki temu najmłodsi pacjenci przez całe dzieciństwo będą cieszyć się ze zdrowych zębów i pięknego uśmiechu.

Stomatologia dziecięca – Gabinet stomatologiczny

Praca z dziećmi wymaga ogromnego doświadczenia i wiedzy, bardzo ważne są względy psychologiczne. Odpowiednie podejście, zwłaszcza podczas pierwszej wizyty, okazuje się być kluczowe dla dalszego leczenia stomatologicznego. Dlatego powszechnie z uważa się jedną z najtrudniejszych dziedzin nauki jest stomatologia dziecięca. W Poznaniu Twoje dziecko może z powodzeniem leczyć zęby pod okiem doświadczonych specjalistów z kliniki Materna Dental.

Leczenie zębów u najmłodszych, dotyczy zarówno leczenia zębów mlecznych, jak i stałych. Warto już od samego początku, wyrabiać u dziecka nawyk systematycznych wizyt kontrolnych, które skutkują prawidłowym stanem jamy ustnej. Poczucie komfortu jest niesamowicie ważne podczas wizyt stomatologicznych. Tylko w taki sposób jesteśmy w stanie zachęcić dziecko do dalszego udziału w leczeniu stomatologicznym. 

Pedodoncja w najlepszym wykonaniu

W naszej klinice oferujemy szereg zabiegów, dostosowanych specjalnie do najmłodszych pacjentów. Posiadamy specjalistyczny sprzęt, który pozwala ograniczyć leczenie do minimum. Przy zastosowaniu odpowiednich środków potrafimy zniwelować uczucie bólu, którego tak bardzo boi się większość z nas. Doświadczona kadra specjalistów wie, jak zadbać o potrzeby najmłodszych pacjentów. To niesamowicie ważne, aby dziecko poczuło komfort i pełne zaufanie do stomatologa. Tylko w taki sposób jesteśmy w stanie sprawić, że każdy najmłodszy podopieczny zechce dalej korzystać w naszych usług. Priorytetem jest dla nas perfekcyjnie wykonywana stomatologia dziecięca. Nasza klinika w Poznaniu to najlepsze miejsce opieki nad zdrowiem zębów Twojej pociechy.

Dentysta dziecięcy – konsultacje

Podczas konsultacji stomatolog dziecięcy będzie w regularnie sprawdzał stan zębów oraz dziąseł dziecka, aby zapewnić optymalny stan zdrowia jamy ustnej. Może on  również zaoferować regularne czyszczenie zębów w naszym gabinecie, fluoryzację w celu zmniejszenia ryzyka próchnicy, udzielić indywidualnych porad, jak dbać o zdrowie jamy ustnej dziecka, a nawet promować dobre nawyki żywieniowe. Nasi dentyści dziecięcy współpracują również blisko z naszym zespołem ortodontycznym, aby monitorować rozwój zębów Twojego dziecka. W ten sposób jesteśmy w stanie udzielić najlepszych porad w przypadku wszelkich rozwijających się problemów ze zgryzem i omówić, w jaki sposób można im zapobiec lub rozwiązać je w odpowiednim czasie.

dentysta dziecięcy - konsultacje - klinika stomatologiczna poznań materna dental

FAQ – najczęściej zadawane pytania

Jak dbać o to, żeby dziecko nie miało zepsutych zębów?

Badania nad procesem zasiedlania jamy ustnej przez bakterie wykazały, że pierwotnym źródłem zakażenia najczęściej są rodzice. Zły stan zdrowia jamy ustnej opiekunów znacząco zwiększa ryzyko wystąpienia próchnicy we wczesnych latach życia dziecka. Aby zminimalizować możliwość zakażenia niemowlaka i zwiększyć jego szanse na uniknięcie próchnicy, zęby powinny wyleczyć wszystkie osoby stykające się z dzieckiem na co dzień. Najlepiej uczynić to jeszcze przed przyjściem dziecka na świat.

Podstawą profilaktyki próchnicy jest odpowiednia higiena jamy ustnej. Jeszcze zanim pojawią się pierwsze zęby mleczne należy przemywać buzię dziecka gazikiem zwilżonym w przegotowanej wodzie lub naparze z rumianku. Gdy pojawią się pierwsze zęby powinno się rozpocząć regularne szczotkowanie – szczoteczka i pasta do zębów powinna być dobrana do wieku dziecka. Nasi specjaliści chętnie pomogą dobrać odpowiednie przybory do higieny jamy ustnej dla najmłodszych.

Kolejnym elementem profilaktyki próchnicy są regularne wizyty kontrole u stomatologa, które zazwyczaj powinny odbywać się raz na 3 miesiące, ponieważ proces próchnicowy w zębach mlecznych przebiega znacznie szybciej niż w zębach stałych.

Co zrobić, gdy dziecko ma dziurę w zębie?

Jeśli dojdzie już do powstania ubytku, należy go jak najszybciej wyleczyć. Im wcześniej podejmiemy leczenie zęba, konsekwencje i zakres będzie mniejszy, i mniej czasochłonny. Nie leczone zęby mleczne mogą stać się pierwotnymi ogniskami zakażenia i stworzyć otwartą drogę do szerzenia się zakażenia na cały organizm, wywołując zmiany chorobowe w odległych narządach – sercu, stawach, nerkach, narządzie wzroku.

Czy u dziecka można zastosować znieczulenie?

Leczenie stomatologiczne nie musi boleć. Podobnie jak u dorosłych, u dzieci stosuje się znieczulenie miejscowe. W naszej klinice używamy nowoczesnego i nieinwazyjnego znieczulenia komputerowego The Wand. Małemu pacjentowi zaprezentujemy go jako czarodziejską różdżkę o niezwykłej, magicznej mocy. Dzięki temu wizyta u stomatologa zamieni się w beztroską i przyjemną zabawę. Potrzebna ci wysokiej klasy klinika, gdzie  jedną z usług jest stomatologia dziecięca? Poznań to siedziba Materna Dental. Skontaktuj się z nami! Pomożemy każdemu małemu pacjentowi!

Materna DENTAL

nowoczesna klinika stomatologiczna