Gdzie w Poznaniu?

Serdecznie zapraszamy do kliniki Materna Dental w Poznaniu przy ul. Kościerzyńskiej 30, gdzie dostępni są lekarze medycyny estetycznej Aleksandra Kowalczyk, Hajar Tourab, Daria Omelańczuk i Patrycja Przybylska.

Botoks – eliksir młodości

Botoks jest kompleksem toksyny botulinowej typu A. Jest to substancja zarejestrowana jako lek, który zaburza przewodnictwo nerwowo-mięśniowe. Po zaaplikowaniu botoksu mięsień przestaje się kurczyć, skóra marszczyć, co więcej, botoks blokuje pogłębianie się zmarszczek mimicznych na czole, kurzych łapek wokół oczu oraz lwiej zmarszczki między brwiami. Toksyna botulinowa podana w bardziej rozcieńczonej formie – mezobotoksu pozwala spłycić zmarszczki pod oczami, na szyi, policzkach, a także zmarszczki palacza wokół ust. Botoks podany w mięsień żwacz łagodzi objawy bruksizmu – zmniejsza ból i napięcie, wyszczupla twarz, a objaw zgrzytania zębów ulega złagodzeniu lub zanika na czas działania preparatu. Toksyna botulinowa prowadzi do blokady działania nerwów, które zaopatrują gruczoły wydzielania zewnętrznego, co wykorzystywane jest w leczeniu nadmiernej potliwości pach, dłoni lub stóp.

W klinice Materna Dental w Poznaniu zabieg wykonywany jest przez doświadczonych lekarzy. Podanie botoksu może zostać wykonane po dokładnym wywiadzie z pacjentem i nie stwierdzeniu przeciwwskazań do zabiegu. Odpowiednio rozcieńczona toksyna botulinowa podawana jest precyzyjnie w określony mięsień w ściśle określonej ilości. Po nakłuciu może wystąpić lekkie zaczerwienienie w miejscu podania, które znika po ok. godzinie. Zabieg jest bezbolesny a sama wizyta trwa ok. 15 minut. Efekty pojawiają się między 2 – 14 dniem po wstrzyknięciu botoksu. Po ok. dwóch tygodniach odbywa się wizyta kontrolna, na której lekarz ocenia efekty i może dokonać niewielkich korekt.

Botoks jest świetną alternatywą na przywrócenie twarzy młodości i świeżego wyglądu bez korzystania z zabiegów inwazyjnych. Botoks przeznaczony jest dla kobiet i mężczyzn po 18 roku życia.

Zdjęcia pacjentek przed i po zabiegu korekcji zmarszczek mimicznych- pacjentki poproszono o zmarszczenie czoła przy wykonywaniu zdjęć.

zabieg-korekcji-zmarszczek-mimicznych-przed-i-po-1
zabieg-korekcji-zmarszczek-mimicznych-przed-i-po-2
zabieg-korekcji-zmarszczek-mimicznych-przed-i-po-3
zabieg-korekcji-zmarszczek-mimicznych-przed-i-po-4
zabieg-korekcji-zmarszczek-mimicznych-przed-i-po-5

Czy botoks jest bezpieczny?

Tak, zabieg wykonany przez doświadczonego lekarza jest całkowicie bezpieczny, a substancja w podawanym stężeniu nie jest trująca i nie uzależnia.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania botoksu?

Do przeciwwskazań zaliczamy m.in. nadwrażliwość na składniki preparatu, choroby autoimmunologiczne, aktywna choroba nowotworowa, choroby układu nerwowego, ciążę i karmienie piersią.

Na co uważać po zabiegu?

Do czynników osłabiających działanie botoksu oraz skracających czas działania preparatu zaliczamy wysiłek, korzystanie z solarium i sauny, peeling twarzy w miejscu aplikacji. Po wizycie nie zaleca się też pić alkoholu czy nakładać makijażu w miejscu podania preparatu.

Jak długo utrzymuje się botoks?

Warto podkreślić, że skóra podlega naturalnym procesom starzenia i wraz z czasem zmarszczki będą się pogłębiać.  Botoks niweluje zmarszczki, lecz działa przez pewien czas – może to być nawet 6 – 8 miesięcy. Długość utrzymania się efektu po botoksie jest kwestią indywidualną i w dużej mierze zależy od zaangażowania pacjenta w przestrzeganie zaleceń po zabiegu oraz ilości podanego leku. Botoks może zniknąć szybciej u osób, które nie dbają o skórę, palą papierosy lub często się opalają.

Czy po botoksie może wystąpić efekt maski?

Nie, jeśli zabieg zostanie przeprowadzony przez doświadczonego lekarza z użyciem certyfikowanych preparatów. Prawidłowo podany botoks nie zmienia rysów twarzy i nie pozbawia całkowicie jej mimiki. Ekspresja po zabiegu pozostaje naturalna, a skóra wygląda młodziej.

Kiedy można powtórzyć zabieg?

Jest to kwestia ustalana indywidualnie z pacjentem przez doświadczonego lekarza medycyny estetycznej po określeniu stanu skóry. Po zabiegu należy odczekać minimum 12 tygodni przed ponownym podaniem toksyny botulinowej.

Botoks czy kwas hialuronowy?

Są to zupełnie inne substancje, a wybór jest przede wszystkim uzależniony od problemu pacjenta. Botoks stosowany jest do korekty zmarszczek mimicznych, bruksizmu i nadpotliwości. Z kolei kwas hialuronowy stosowany jest do nadania objętości, wypełnienia oraz nawilżenia skóry w mezoterapii. Obie substancje wykorzystywane są w zabiegach typu anti-aging.

Kwas hialuronowy – zastrzyk nawilżenia

Kwas hialuronowy jest substancją, która naturalnie występuje w naszym organizmie najczęściej jako hialuronian sodu. Jego podstawowym zadaniem jest wiązanie wody – gromadząc ją pozwala wypełnić zmarszczki, wymodelować usta i policzki. Ponadto kwas hialuronowy zapewnia prawidłowy poziom nawilżenia skóry, działa antyoksydacyjnie i odmładzająco. Wypełniając przestrzenie międzykomórkowe umożliwia wymianę wielu jonów, produktów przemiany materii i substancji odżywczych. Jednak wraz z wiekiem jego ilość w organizmie zmniejsza się co prowadzi do degeneracji tkanek, spadku napięcia, jędrności skóry a w efekcie pojawienia się zmarszczek.

Niedobory kwasu hialuronowego mogą zostać uzupełnione w formie zastrzyków. Zabieg powinien zostać wykonany tylko przez doświadczonych lekarzy. Obecnie kwas hialuronowy znajduje szerokie zastosowanie m.in. w zabiegach okulistycznych, ginekologii, reumatologii, chirurgii,  inżynierii tkankowej, dermatologii i kosmetyce. W medycynie estetycznej kwas hialuronowy wykorzystywany jest najczęściej do wolumetrii twarzy, powiększania i modelowania ust oraz wypełniania bruzd nosowo-wargowych. Po zabiegu z kwasem hialuronowym bruzdy nosowo-wargowe przestają być widoczne gdyż opadająca wcześniej skóra odzyskuje podparcie i unosi się. Z kolei zabieg wstrzyknięcia kwasu hialuronowego w usta niweluje ich asymetrię, spadek objętości oraz nadmierną suchość. Usta po kwasie hialuronowym są nawilżone, jędrne, uwydatnione i mają wyraźniejszy jednolity koloryt. Kwas hialuronowy stosowany jest też do wypełniania i modelowania policzków, modelowania żuchwy i brody.

Jak wygląda zabieg?

Pierwszym etapem jest konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej, na której odbywa się dokładny wywiad z pacjentem. Po wykluczeniu przeciwwskazań specjalista przechodzi do oceny twarzy w spoczynku oraz podczas mimiki. Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Lekarz ostrzykuje ściśle określone miejsca preparatem na bazie stabilizowanego kwasu hialuronowego. Cała procedura  trwa ok. 15 minut a efekty widoczne są od razu. Po ok. dwóch tygodniach odbywa się wizyta kontrolna, na której lekarz ocenia efekty i może dokonać niewielkich korekt.

Zdjęcia przed i po zabiegu z kwasem hialuronowym.

zabieg-z-kwasem-hialuronowym-1
zabieg-z-kwasem-hialuronowym-2
zabieg-z-kwasem-hialuronowym-3
zabieg-z-kwasem-hialuronowym-4

Czy ostrzykiwanie kwasem hialuronowym jest bezpieczne?

Zabieg wykonany przez doświadczonego lekarza jest całkowicie bezpieczny i mało inwazyjny, w miejscu wkłucia mogą wystąpić siniaki, zaczerwienienie , obrzęk, które mogą  utrzymywać się około tygodnia.

Jakie są zalecenia po zabiegu kwasem hialuronowym?

Do przeciwwskazań należy uczulenie na składniki leku, skłonność do powstawania blizn przerostowych, przyjmowanie antykoagulantów, zaburzenia krzepliwości krwi, stany zapalne skóry- w tym opryszczka, oraz ciąża i karmienie piersią.

Czy stosowanie kremów z kwasem hialuronowym przynosi efekty?

Na rynku dostępnych jest wiele produktów zawierających kwas hialuronowy. Wybrany w drogerii preparat może wiązać się z miesiącami aplikacji a i tak niekoniecznie przyniesie efektu jakiego oczekujemy  Co więcej, nie zagwarantuje nam takiego rezultatu jak bezpiecznie i profesjonalnie wykonany zabieg przez lekarza medycyny estetycznej.

Jak długo utrzymuje się kwas hialuronowy na ustach?

Czas utrzymywania się efektów jest indywidualny i w głównej mierze zależy od stosowania się do zaleceń po zabiegu. Zwykle efekt powiększenia ust utrzymuje się przez 6 – 12 miesięcy.

Czy można łączyć kwas hialuronowy z innymi substancjami?

Tak, kwas hialuronowy może być stosowany m.in. jako stymulator tkankowy razem z liofilizowanymi aminokwasami, peptydami i antyoksydantami.

Zabieg mezoterapii osoczem bogatopłytkowym lub fibryną – wampirzy lifting

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym lub fibryną bogatopłytkową znana jest jako wampirzy lifting z uwagi na zastosowanie preparatu krwiopochodnego hamującego procesy starzenia.

Zabieg mezoterapii igłowej osoczem bogatopłytkowym lub fibryną polega na pobraniu niewielkiej ilości krwi pacjenta do odpowiedniej probówki, całość zostaje odwirowana w specjalnej wirówce. Oddzielone osocze bogatopłytkowe lub fibrynę bogatopłytkową aplikuje się przy pomocy mikroigły w skórę. Zabieg ten nazywany jest Autologiczną Odnową Komórkową.

Podanie osocza bogatopłytkowego metodą iniekcji jest sygnałem do procesów naprawczych w miejscu wkłucia. Zawarte w nim trombocyty uwalniają substancje aktywne – czynniki wzrostu, które prowadzą do indukcji podziałów komórkowych, tworzenia się nowych naczyń krwionośnych, stymulacji syntezy włókien kolagenowych i elastycznych oraz napływu komórek macierzystych, co w rezultacie prowadzi do rewitalizacji skóry i jej odmładzania.

Fibryna bogatopłytkowa stosowana jest przy mocniejszych oznakach starzenia – głębokich zmarszczkach, zapadniętej skórze i ubytkach tkanek. Można także stosować terapię łączoną z wykorzystaniem fibryny i osocza bogatopłytkowego.

Mezoterapia przeznaczona jest dla skóry, która z wiekiem stała się cieńsza, pozbawiona blasku, wysuszona lub uległa zwiotczeniu. Mezoterapia igłowa osoczem bogatopłytkowym lub fibryną bogatopłytkową znajduje szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej. Co więcej, mezoterapia jest skuteczną metodą leczenia łysienia czy wypadania włosów na skutek ubogiej diety, słabego krążenia, po ciąży i w trakcie menopauzy. Mezoterapia pozwala zlikwidować płytkie zmarszczki, blizny potrądzikowe oraz przywrócić jednolity odcień cery. Wampirzy lifting widocznie nawilża, odżywia i rewitalizuje skórę. Co więcej, ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym stosowane jest także w medycynie sportowej, chirurgii plastycznej, chirurgii ortopedycznej i ginekologicznej.

W klinice Materna Dental do mezoterapii igłowej stosujemy także gotowe certyfikowane produkty m.in. Restylane Skinbooster Vital, Restylane Skinbooster Vital Light, Neauvia Hydro Deluxe. Warto podkreślić że do uzyskania satysfakcjonującego efektu należy wykonać serię zabiegów – w przypadku osocza lub fibryny są to 3/4 zabiegi co 2-4 tygodnie, z kolei gotowy preparat zalecany jest w 3/4 zabiegach co 4 tygodnie.

Zdjęcia wykonywane podczas zabiegu mezoterapii -zdj. 1 i 2 pobieranie próbki krwi od pacjentki, 3 i 4 widoczne rozdzielenie osocza bogatopłytkowego w probówce po jej zwirowaniu.

zabieg-mezoterapii-1
zabieg-mezoterapii-2
zabieg-mezoterapii-3
zabieg-mezoterapii-4

Czy mezoterapia jest bezpieczna?

Zabieg wykonany przez doświadczonego lekarza jest całkowicie bezpieczny i mało inwazyjny. Wykorzystywany preparat jest w pełni naturalny i biozgodny – pozyskany z własnej krwi pacjenta co wyklucza ryzyko alergii.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu mezoterapii?

Przeciwwskazania obejmują alergie na stosowany preparat, cukrzycę,chorobę nowotworową, miejscowe stany zapalne, gorączkowe, rumieniowe, ciążę i okres karmienia piersią.

Jak przygotować się do mezoterapii?

Warto zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu przed zabiegiem oraz nie stosować leków zwiększających krzepliwość krwi- około 3 dni przed zabiegiem

Jakie są zalecenia po zabiegu mezoterapii osoczem bogatopłytkowym?

Po zabiegu należy zrezygnować z intensywnych ćwiczeń, sauny, solarium, basenu, peelingów i depilacji. Stosować kremy nawilżająco-regenerujące oraz ochronne z filtrem. Po mezoterapii z wykorzystaniem osocza/fibryny nie należy stosować leków przeciwzapalnych np. ibuprom, ketonal przez 3 dni.

Jak długo utrzymują się efekty?

Jest to kwestia indywidualna i w głównej mierze zależy od ilości podanych serii. Zwykle efekt mezoterapii osoczem bogatopłytkowym widoczny jest po ok. 2 tygodniach i utrzymuje się nawet przez kilkanaście miesięcy.