Skaner wewnątrzustny – Carestream CS 3600 3D

skaner wewnątrzustny – Carestream CS 3600 3D - klinika stomatologiczna Poznań Materna Dental

Skaner wewnątrzustny Carestream 3600 tworzy w czasie rzeczywistym dokładne i kolorowe modele 3D, dzięki którym natychmiast widać kompletny obraz stanu uzębienia. Technologia ta jest trzecią rewolucją w diagnostyce ortodontycznej i pozwala całkowicie wyeliminować wyciski i modele gipsowe.  Materiał diagnostyczny jest w pełni gotowy do analizy po skończeniu procesu skanowania.

Proces skanowania może być w dowolnym momencie przerwany, a po chwili można swobodnie do niego wrócić. Pacjenci mogą na własne oczy zobaczyć swoje uzębienie w jakości Full HD, dzięki czemu proces leczenia staje się bardziej komfortowy.

skaner wewnątrzustny – Carestream CS 3600 3D - klinika stomatologiczna Poznań Materna Dental

Podczas jednej wizyty pacjent uzyska skan i model co idzie w parze z oszczędnością czasu i uniknięciem zbędnych kosztów. Kolorowe obrazowanie 3D pozwala stomatologom łatwo wyznaczyć granice preparacji i określić różnice między naturalną strukturą zęba i uzupełnieniem. Dzięki temu planowane uzupełnienie będzie jeszcze bardziej precyzyjne.

Do głównych zalet skanowania wewnątrzustnego należą:

– łatwe i szybkie skanowanie obu łuków wraz z rejestracją zgryzu,
pozyskanie obrazu cyfrowego w ułamku sekundy,
– tworzenie precyzyjnych modeli 3D w rozdzielczości Full HD,
– oszczędność czasu, pieniędzy i miejsca – modele cyfrowe eliminują konieczność archiwizacji modeli gipsowych,
modele cyfrowe mogą być oglądane z każdej strony, co usprawnia diagnostykę i konsultację,
– jeśli w przyszłości z przyczyn losowych doznamy poważnego urazu zębów, to posiadając cyfrowy model 3D będziemy mogli w dowolnym czasie idealnie odbudować nasze uzębienie z najdoskonalszą dokładnością,